Аратта - На головну

24 грудня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Європі не очікують суттєвого покращення відносин між Україною і ЄС

Світ навколо нас 4495 переглядів

Опубліковано - 25.02.2013 10:55 | Всі новини | Версія для друку

У Європі не очікують суттєвого покращення відносин між Україною і ЄС
У Європі не очікують суттєвого покращення відносин між Україною і ЄС
На саміт лідерів України та Євросоюзу, що відбудеться у понеділок у Брюсселі, європейські дипломати та політичні аналітики не покладають великих сподівань.

Здебільшого, представники співдружності твердять, що зустріч лідерів євроустанов з Президентом Віктором Януковичем буде тільки нагодою «зміряти температуру» та визначитися щодо справжніх планів Києва: чи має він намір зближатися з Європою.

Центральним елементом зустрічей Президента Януковича з головою Європейської ради Германом Ван Ромпеєм та головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу будуть переговори щодо можливого підписання восени угоди про асоціацію та вільну торгівлю з Україною.

Однак, експерт з європейсько-українських відносин Войцех Конончук з Центру східних досліджень, що знаходиться у Варшаві, не чекає від саміту нічого вартого уваги.

«Це буде суто «церемонійна» зустріч, – вважає Конончук. – Перед самітом були деякі сподівання, наприклад, що звільнять з в’язниці Луценка. Але нічого не сталося. Загалом, настрій (щодо України) у Євросоюзі невеселий, бо столиці країн співдружності хочуть, щоб Київ продемонстрував реальні кроки у модернізації та демократизації української системи. Я не думаю, що саміт внесе якісь зміни, а буде цього року підписана угода про асоціацію чи ні, залежить від України».

Українсько-європейська криза триває

Політичний аналітик Штефан Майстер із Німецької ради із закордонних відносин каже, що перед українськими лідерами у Брюсселі поставлять чітке питання: куди ваша держава насправді хоче йти? Однак, на думку експерта з Німеччини, саміт не припинить кризи європейсько-українських стосунків.

«У двосторонніх взаєминах триває криза і я не бачу, щоб (ЄС та Україна) робили якісь значні кроки для просування діалогу, – відзначає Майстер. – Я налаштований скептично і маю доволі незначні сподівання щодо результатів зустрічі. ЄС намагається тиснути для зміни ситуації в Україні, але там не хочуть докладати зусиль для наближення до Євросоюзу».

Європейські цінності далекі Януковичу – експерт

Щодо наближення до Євросоюзу політолог із брюссельського центру Карнеґі Ольга Шумило-Тапіола має свою думку.

«Для того, щоб мати можливість багатіти й бути у безпеці, треба створити сіру зону. І фактично, її створено за 3 роки президентства Януковича. Тому і Євросоюз і Росія з її Митним союзом заважають Януковичу. Підписувати угоду (про асоціацію) через виконання вимог, що ламають схеми, які він будує для нього нелогічно. Цінності, про які постійно нагадує Європейська співдружність, далекі для Президента Віктора Януковича та йдуть врозріз із тим, що він намагається для себе побудувати в Україні», – зауважує експерт.

Джерела Радіо Свобода у брюссельських дипломатичних колах наголошують, що нинішній саміт буде тільки підготовкою до можливого підписання наприкінці року у Вільнюсі угоди про асоціацію та Зону вільної торгівлі України та ЄС. Експерт з Центру європейської політики Василь Бельмега додає: на зустрічі у Брюсселі представникам України вочевидь, вдасться заручитися підтримкою об’єднаної Європи у газових переговорах із Росією.

Нарешті, для надання позитиву програмі відносин з українською владою, європейці можуть, за певних умов, погодитися надати Києву макрофінансову допомогу та домовитися щодо діалогу із покращення українського бізнес-клімату.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Бог, що створив світ і все, що в ньому, бувши Господом неба і землі, не в рукотворних храмах живе ”
Діяння апостолів, 17, 24

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.