Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Японські вчені знайшли сліди вибуху зірки поблизу Сонячної системи

У світі науки 8059 переглядів

Опубліковано - 25.02.2013 13:02 | Всі новини | Версія для друку

Японські вчені знайшли сліди вибуху зірки поблизу Сонячної системи
Японські вчені знайшли сліди вибуху зірки поблизу Сонячної системи
Фахівці Японського аерокосмічного агентства (ДЖАКСА) першими в світі побачили сліди вибуху гіпернової зірки, який стався близько 3 мільйонів років тому в межах впливу на Сонячну систему.

Зафіксувати випромінювання залишків гіпернової вдалося в рентгенівському діапазоні за допомогою приладу, встановленого на японському модулі "Кібо" Міжнародної космічної станції (МКС).

Зірка, що вибухнула, перебувала в сузір’ї Лебедя на відстані 5,5 тисяч світлових років від нашої планети. Її маса перевищувала сонячну в кілька десятків разів, а потужність вибуху перевершила показник звичайної наднової щонайменше в 100 разів.

Космічна катастрофа залишила після себе хмару газу діаметром майже 1 тисяча світлових років. При спостереженні із Землі ця гіпернова сяяла на нічному небі в 40 разів яскравіше, ніж Місяць.

Астрономи називають гіперновими вибухи масивних зірок, які відбуваються після гравітаційного колапсу їхніх ядер. Це рідкісне явище відбувається раз у 100 тисяч або навіть мільйон років.

Відомо про вісім вибухів гіпернових, що відбулися в минулому, проте всі вони були зафіксовані за межами Чумацького шляху, у той час як відкрита фахівцями ДЖАКСА зірка перебувала в нашій галактиці.

Такі потужні космічні вибухи призводять до сильних радіоактивних спалахів, які можуть загрожувати життю на Землі. Вчені припускають, що гіпернова в сузір’ї Лебедя також могла спричинити негативний вплив на земну біосферу і навіть бути відповідальною за вимирання деяких видів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.