Криваві розборки. Міліція вважає, що мера Сімеїза вбили через професійну діяльність |
Про це заявив начальник кримської міліції Михайло Слепаньов.
За його словами, машину Кирила Костенка розстріляли з автомата Калашникова біля будівлі селищної ради о 8.40.
Керівник міліції Криму також підтвердив, що на горі Кішка знайшли спалену машину, з якої могли стріляти в мера.
Як передає кореспондент ВВС Україна у Криму Енвер Абібулла, в ході огляду в авто виявили частини автоматичної зброї, яка імовірно є знаряддям вбивства.
Територія навколо Сімеїзської селищної ради повністю оточена, доступ стороннім заборонений.
"Зараз на місце події виїхало керівництво кримської міліції, ялтинського міського управління міліції, слідчо-оперативна група. Проводяться оперативні заходи, спрямовані на розкриття цього злочину. Порушена кримінальна справа", - повідомили ВВС Україна у прес-службі управління міліції автономії.
Для пошуку підозрюваних у вбивстві в Криму оголосили план "Перехоплення", планують залучити вертоліт держслужби з надзвичайних ситуацій.
Кирило Костенко народився в 1972 році в Маріуполі. За інформацією преси, у нього залишилася дружина і п’ятеро дітей.
Пана Костенка обрали мером Сімеїза - курортного містечка неподалік Ялти на південному березі Криму - у листопаді 2010 року за підтримки Партії регіонів.
За словами кореспондента ВВС Україна, у липні 2011 року його разом з місцевим депутатом затримали за підозрою у отриманні хабара сумою 400 тисяч гривень. У серпні Кирила Костенка звільнили, не висунувши жодних звинувачень.
Земля і "розборки"
На думку депутата парламенту Геннадія Москаля, який раніше керував кримською міліцією, селищного голову могли вбити через боротьбу за землю.
"За володіння землею. Там інших причин немає. Що стосується Сімеїза, Гаспри, Кореїза - там найцікавіші ділянки. У Джанкої, звичайно, земля нікому і даром не потрібна", - заявив Геннадій Москаль.
За його словами, Кирила Костенка пов’язували з власником однієї з найбільших будівельних компаній Криму ТОВ "Професіонал" Андрієм Припутніковим, який є зятем колишнього кримського керівника Миколи Багрова. Як передає сайт ТСН, Андрій Припутніков коментувати вбивство відмовився.
Крім того, за словами Геннадія Москаля, можна розглядати версію про суперечності всередині селищної ради: "Комусь щось обіцяли, не зробили. Або дали землю тому, кому не варто. Могли бути внутрішні "розборки".
Окрім комерційних інтересів причиною вбивства можуть бути очікувані вибори у Ялті, дату проведення яких досі не призначили - про це, коментуючи ситуацію, заявив депутат від партії "Союз" із Криму Лев Мірімський.
Водночас, парламентар від Великої Ялти Сергій Брайко заявив, що в Сімеїзі не було жодних конфліктів, які б могли спричинити вбивство мера.
"Я непогано знав Костенка особисто, в селищі було все нормально, якихось гострих і конфліктних ситуацій не було", - заявив депутат, якого цитує "Новый Регион".
Кривавий півострів
Вбивство Кирила Костенка - далеко не перша розправа над представником місцевої влади у Криму, де вартість землі є однією із найвищих в Україні.
В листопаді 2012 року мер Малого Маяка наклав на себе руки після госпіталізації у психіатричній клініці. Перед тим його затримували за перевищення повноважень під час виділення землі.
У 2011 році у лікарні від вогнепального поранення помер голова сільської ради селища Веселе поблизу Судака Ігор Юшко. Його знайшли в авто у лісосмузі із рушницею і передсмертною запискою. Cлідство визнало смерть мера самогубством.
В 2010 році біля під’їзду будинку з автомата розстріляли мера Новофедорівки Сакського району Олега Колодяжного. Основною версією вбивства кримська преса назвала виділення землі у прибережній зоні.
У 2008 році пострілом вбили депутата Сакської районної ради Олега Печерицю.
У 2004 році із мисливської зброї вбили екс-начальника Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку в Криму і Севастополі Володимира Тихончука біля його будинку в Сімферополі. Міліція пов’язувала вбивство із професійною діяльністю.
Окрім того, в Криму впродовж останніх років вбили низку бізнесменів.
В 2008 році на півострові зафіксували рекордний для України хабар - кількох чиновників Алушти затримали після того, як голову Партенітської селищної ради спіймали на отриманні хабара на суму понад 5 мільйонів доларів.