Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Криваві розборки. Міліція вважає, що мера Сімеїза вбили через професійну діяльність

Кримінал 5933 перегляди

Опубліковано - 26.02.2013 16:37 | Всі новини | Версія для друку

Криваві розборки. Міліція вважає, що мера Сімеїза вбили через професійну діяльність
Криваві розборки. Міліція вважає, що мера Сімеїза вбили через професійну діяльність
Основна версія вбивства мера Сімеїза Кирила Костенка - професійна діяльність.

Про це заявив начальник кримської міліції Михайло Слепаньов.

За його словами, машину Кирила Костенка розстріляли з автомата Калашникова біля будівлі селищної ради о 8.40.

Керівник міліції Криму також підтвердив, що на горі Кішка знайшли спалену машину, з якої могли стріляти в мера.

Як передає кореспондент ВВС Україна у Криму Енвер Абібулла, в ході огляду в авто виявили частини автоматичної зброї, яка імовірно є знаряддям вбивства.

Територія навколо Сімеїзської селищної ради повністю оточена, доступ стороннім заборонений.

"Зараз на місце події виїхало керівництво кримської міліції, ялтинського міського управління міліції, слідчо-оперативна група. Проводяться оперативні заходи, спрямовані на розкриття цього злочину. Порушена кримінальна справа", - повідомили ВВС Україна у прес-службі управління міліції автономії.

Для пошуку підозрюваних у вбивстві в Криму оголосили план "Перехоплення", планують залучити вертоліт держслужби з надзвичайних ситуацій.

Кирило Костенко народився в 1972 році в Маріуполі. За інформацією преси, у нього залишилася дружина і п’ятеро дітей.

Пана Костенка обрали мером Сімеїза - курортного містечка неподалік Ялти на південному березі Криму - у листопаді 2010 року за підтримки Партії регіонів.

За словами кореспондента ВВС Україна, у липні 2011 року його разом з місцевим депутатом затримали за підозрою у отриманні хабара сумою 400 тисяч гривень. У серпні Кирила Костенка звільнили, не висунувши жодних звинувачень.

Земля і "розборки"

На думку депутата парламенту Геннадія Москаля, який раніше керував кримською міліцією, селищного голову могли вбити через боротьбу за землю.

"За володіння землею. Там інших причин немає. Що стосується Сімеїза, Гаспри, Кореїза - там найцікавіші ділянки. У Джанкої, звичайно, земля нікому і даром не потрібна", - заявив Геннадій Москаль.

За його словами, Кирила Костенка пов’язували з власником однієї з найбільших будівельних компаній Криму ТОВ "Професіонал" Андрієм Припутніковим, який є зятем колишнього кримського керівника Миколи Багрова. Як передає сайт ТСН, Андрій Припутніков коментувати вбивство відмовився.

Крім того, за словами Геннадія Москаля, можна розглядати версію про суперечності всередині селищної ради: "Комусь щось обіцяли, не зробили. Або дали землю тому, кому не варто. Могли бути внутрішні "розборки".

Окрім комерційних інтересів причиною вбивства можуть бути очікувані вибори у Ялті, дату проведення яких досі не призначили - про це, коментуючи ситуацію, заявив депутат від партії "Союз" із Криму Лев Мірімський.

Водночас, парламентар від Великої Ялти Сергій Брайко заявив, що в Сімеїзі не було жодних конфліктів, які б могли спричинити вбивство мера.

"Я непогано знав Костенка особисто, в селищі було все нормально, якихось гострих і конфліктних ситуацій не було", - заявив депутат, якого цитує "Новый Регион".

Кривавий півострів

Вбивство Кирила Костенка - далеко не перша розправа над представником місцевої влади у Криму, де вартість землі є однією із найвищих в Україні.

В листопаді 2012 року мер Малого Маяка наклав на себе руки після госпіталізації у психіатричній клініці. Перед тим його затримували за перевищення повноважень під час виділення землі.

У 2011 році у лікарні від вогнепального поранення помер голова сільської ради селища Веселе поблизу Судака Ігор Юшко. Його знайшли в авто у лісосмузі із рушницею і передсмертною запискою. Cлідство визнало смерть мера самогубством.

В 2010 році біля під’їзду будинку з автомата розстріляли мера Новофедорівки Сакського району Олега Колодяжного. Основною версією вбивства кримська преса назвала виділення землі у прибережній зоні.

У 2008 році пострілом вбили депутата Сакської районної ради Олега Печерицю.

У 2004 році із мисливської зброї вбили екс-начальника Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку в Криму і Севастополі Володимира Тихончука біля його будинку в Сімферополі. Міліція пов’язувала вбивство із професійною діяльністю.

Окрім того, в Криму впродовж останніх років вбили низку бізнесменів.

В 2008 році на півострові зафіксували рекордний для України хабар - кількох чиновників Алушти затримали після того, як голову Партенітської селищної ради спіймали на отриманні хабара на суму понад 5 мільйонів доларів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Кримінал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.