Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Тернополянин збудував хату з солом’яних тюків, яка дешевша за однокімнатну квартиру

Технології Регіон: Тернопільська область 20454 перегляди

Опубліковано - 5.03.2013 03:52 | Всі новини | Версія для друку

Тернополянин збудував хату з солом’яних тюків, яка дешевша за однокімнатну квартиру
Тернополянин збудував хату з солом’яних тюків, яка дешевша за однокімнатну квартиру
Одноповерховий будинок з мансардою та гаражем обійшовся тернополянину Василю Федишину у 130 тисяч гривень, що складає приблизно 1/3 вартості «сирої» однокімнатної квартири.

Про це повідомляє тернопільське інтернет-видання «Доба».

- На поміч прийшов інтернет, – розповідає пан Василь. – Там я дізнався, що є така спеціальна технологія – будівництво каркасного будинку із солом’яних тюків.

Переконалися в ефективності такого житла білоруси. Впродовж майже 10 років таких будинків на території сусідньої держави побільшало в рази. Там навіть солом’яні тюки зареєстровані як будматеріали. За словами фахівців, мало того, що це не дорого, так і хата така вважається найекологічнішою для життя.

Будував своє житло тернополянин майже рік – він самотужки ладнав дерев’яну каркасну основу та мурував «солом’яні» стіни. Як розповідає господар помешкання, це в два рази дешевше вийшло, ніж би коштувала цегляна стіна, крім того, будинок одразу утеплюється завдяки використанню цієї технології.

Василь Федишин – не єдиний тернополянин, котрий цікавиться будівництвом “економ”-житла. Люди переконані, що такий будинок і постоїть довго і недорого обійдеться. За словами пана Василя,щоб звести таку хатину від фундаменту і аж до даху він використав 130 тисяч гривень, проте остаточний кошторис підіб’є згодом.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.