- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Дотепер залишалося питання про надійність зброї, яку виготовлено таким незвичайним способом, однак нещодавно «першодрукарі» оголосили, що їх друкована цівкова скринька успішно витримала 600 пострілів.
Відразу зазначимо, що на принтері надрукували так званий «lower receiver», тобто нижню частину цівкової скриньки з приймачем магазина. У США саме вони підлягають реєстрації, в той час як верхня частина цівкової скриньки разом з самою цівкою перебувають у вільному продажі.
Попередня версія надрукованої цівкової скриньки витримала лише 6 пострілів, нова версія – 600 пострілів, тобто в сотню разів більше. Для тестування використали 100-зарядні барабанні магазини з патронами калібру .223 (5,56 мм).
Для того, щоб збільшити надійність надрукованої частини зброї, новатори провели ретельний розрахунок точок напруги матеріалу, після чого просто збільшили товщину цівкової скриньки в певних місцях. У деяких точках надруковану з пластику деталь довелося укріпити металевими вставками. Досвід друку зброї на принтері демонструє потенційну доступність зброї для широкого загалу.
На думку розробників друкованої зброї, заборони на вогнепальну зброю застаріли, не мають сенсу і обмежують не тільки свободу громадян, а ще й зменшують прибутковість компаній та податковий прибуток держави від цього сектора економіки.
Вони вважають, що краще контролювати поширення бездимного пороху для патронів, оскільки саме його в домашніх умовах виготовити дуже і дуже складно.