Пентагон привселюдно продемонстрував “мікрохвильовку” проти натовпу |
Електронно-променевий випромінювач, названий “Безшумним вартовим”, проектує невидимий промінь високої енергії, що створює в людини відчуття різкого опіку, хоча насправді не заподіює організму ніякої шкоди. Система використовує міліметрові хвилі, що здатні проникати в шкіру лише на глибину 0,04 мм і не можуть викликати дійсного опіку.
Далекобійність нової зброї - 500 метрів, що майже в 17 разів перевищує дальність застосовуваних сьогодні видів несмертельної зброї, таких як гумові кулі.
Представники Пентагона вважають, що така зброя незамінна і може сильно зменшити втрати серед військових і мирних жителів у таких місцях конфліктів як Ірак і Афганістан. Зброя не буде вироблятися серійно як мінімум до 2010 року, але вже викликає великий інтерес у військового командування.
Під час першої демонстрації установки на авіабазі в американському штаті Джорджія, її прототип був встановлений на військовому джипі Hammer, була обрана група добровольців, що зображує бунтівників, у яку ввійшли журналісти. Група розташувалася в радіусі 500 метрів від машини, і екіпаж зробив "постріли". Добровольці стверджують, що це було безболісно, але "виникло відчуття, що одяг на тобі от-от спалахне". Журналісти, що запропонували себе як мішені, порівняли відчуття з вибухом дуже гарячої печі - воно було нестерпним і змушувало людей шукати укриття.
Полковник американської морської піхоти Кірк Хаймс, керівник програми розробки несмертельної зброї вважає, що це одна з ключових технологій майбутнього. "Несмертельна зброя має велике значення для запобігання ескалації насильства, особливо в тих умовах, у яких зараз діють наші сили". Він підкреслив, що Безшумний вартовий - це альтернатива стану речей, за якого від крику доводиться переходити безпосередньо до стрілянини, і здатна зберігати людське життя.
Льотчик, що брав участь у випробуваннях, Блейн Пернелл запропонував відправити цю установку в Ірак і випробувати її в Кіркуці, де часто спалахує неспокій серед населення. "Усе, що ми можемо робити, - це спостерігати за ними з вишок", - сказав він. А якби на вишках стояли такі установки, війська "могли б їх розігнати".