Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Івано-Франківську протестували проти будівництва міні-ГЕС

За право людини Регіон: Івано-Франківська область 15560 переглядів

Опубліковано - 14.03.2013 17:54 | Всі новини | Версія для друку

В Івано-Франківську протестували проти будівництва міні-ГЕС
В Івано-Франківську протестували проти будівництва міні-ГЕС
Перед приміщенням обласної держадміністрації в Івано-Франківську відбулася акція «Врятуймо Карпати від міні-ГЕС!».

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, заявку на її проведення подала обласна громадська організація «Патріот України», приєдналися також активісти організацій «Голос», «Мама-86-Яремче».

За словами голови обласної організації «Патріот України» Сергія Сивачука, в Івано-Франківську долучилися до всеукраїнської акції, яка сьогодні, у Всесвітній день боротьби проти гребель на річках, проходить у Києві. Активісти вважають варварством «заганяння гірських рік у трубу», від чого гине риба.

«Нам потрібно усім зрозуміти – і тим, хто хоче будувати міні-ГЕС, і тим, хто проти них протестує: ми не успадкували цей світ у наших батьків, ми позичили його у наших дітей, – каже Сергій Сивачук. – Нам потрібно дати собі звіт, що буде через 10-15 років внаслідок таких наших дій».

Акція-пікет не була багато чисельною.

Колишній інспектор Державної екологічної інспекції, керівник громадської організації «Голос» Сергій Чирва переконаний, що «гірська електростанція – це смерть гірської річки, в ній не буде риби, вона не буде проточна». Окрім того, каже еколог, ще невідомо, як водосховища впливатимуть на гірську тектоніку.

Карпати – це рекреаційна зона, де треба розвивати туризм, а не гідроенергетику, – наголосили учасники акції.

Водночас повідомлення про будівництво десятків і сотень малих ГЕС на гірських ріках спростував заступник директора департаменту промисловості й інфраструктури обласної держадміністрації Вадим Козленко. За його словами, на Івано-Франківщині сьогодні працюють три малі гідроелектростанції, свого часу працювало 15. Із цих трьох, за його словами, дві були відновлені, одна – в селі Пробійнівка – новозбудована у 2009 році. Після рішення голови обласної держадміністрації про призупинення будівництва міні-ГЕС до висновків експертної комісії лише одна фірма зверталася про продовження будівництва.

Вадим Козленко наголосив, що «найголовніше – згода громади, тобто позитивне рішення сходу селян, відповідне рішення прийняте сільською радою, якщо ж нема таких документів – координаційна рада добро на реалізацію цих проектів давати не буде». Він також додав, що обов’язковими є незалежна екологічна оцінка проекту і перевірка всіх дозвільних документів.

Цього місяця скасували рішення Івано-Франківської обласної держадміністрації про тимчасове зупинення будівництва міні-ГЕС на карпатських ріках, ухвалене рік тому.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Причина того, що важко керувати народом, полягає в тому, що народ освічується і в ньому багато розумних ”
Лаоцзи

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.