Представників ПАРЄ намагаються не пустити в Україну для моніторингу? |
Це, зокрема, має намір обговорити президент Парламентської асамблеї Ради Європи Жан-Клод Міньйон під час візиту в Київ, який починається у вівторок, пише "Коммерсант-Украина".
"Протягом останніх двох місяців співдоповідачки асамблеї з українського питання Майліс Репс і Маріетта Пурбе-Лундін не можуть відвідати країну. Влада знаходять усе нові відмовки – то Президента нема, то ще щось", - розповіло джерело газеті.
Планувалося, що доповідачки відвідають Україну в першу декаду березня. Цю поїздку довелося перенести на місяць, але й нову дату українська сторона не підтвердила.
Скасування останнього візиту особливо обурило ПАРЄ, бо у прес-службі асамблеї вже анонсували його проведення 4-5 квітня. "Київ повідомив співдоповідачкам, що вони не зможуть провести зустрічі в парламенті, оскільки це дні сесії. Хоча раніше Київ, навпаки, відмовлявся підтверджувати візит у непленарні тижні, пояснюючи, що нікого не буде на місці", - розповіло джерело в ПАРЄ.
За словами Репс, скасування візиту мотивували тим, що "високопоставлені українські чиновники 4-5 квітня будуть зайняті з іншими офіційними гостями".
Швидше за все, приводом для відмови стали плани проведення 3-4 квітня засідання комітету парламентської співпраці Україна - ЄС.
Між тим, минулого тижня Партія регіонів зірвала засідання цього комітету, заблокувавши затвердження його складу. Ця ситуація вже обговорювалася на зустрічі моніторингового комітету ПАРЄ 20 березня у Парижі, а також стала причиною для дипломатичної ноти, спрямованої до Києва президентом ПАРЄ, пише газета.
Тепер Міньйон планує особисто обговорити це з українським керівництвом. "Очевидно, Київ намагається уникнути розгляду в ПАРЄ питання про ситуацію в Україні. Без візиту в країну співдоповідачки не зможуть підготувати звіт", - вважає співрозмовник видання.
Репс заявила, що зараз розглядається нова дата візиту: "Ми приїдемо 15-16 квітня". У результаті перенесення візиту місія не встигне підготувати до квітневої сесії повноцінний звіт про ситуацію з демократією в Україні. "Буде так зване оновлення колишнього звіту – зазвичай воно займає дві сторінки. Повноцінна доповідь з українського питання буде підготовлена наприкінці 2013 року й винесена на обговорення асамблеї на початку 2014-го", - припускає Репс.