Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Amnesty International: в Україні прокуратура не спроможна адекватно розслідувати злочини міліції

За право людини 5865 переглядів

Опубліковано - 11.04.2013 12:13 | Всі новини | Версія для друку

Amnesty International: в Україні прокуратура не спроможна адекватно розслідувати злочини міліції
Amnesty International: в Україні прокуратура не спроможна адекватно розслідувати злочини міліції
В Україні прокуратура не є дієвим органом у боротьбі зі злочинами, скоєними співробітниками міліції.

Про це розповіли представники міжнародної правозахисної організації Amnesty International на брифінгу, присвяченому доповіді щодо ситуації з тортурами та безкарністю міліції в Україні.

За інформацією правозахисників, під час подібних розслідувань в Україні відповідальні прокурори не проводять ретельного розслідування звинувачень, ігнорують покази свідків та медичні свідчення, тим самим стаючи на бік міліціонерів, навіть коли все вказує не на користь останніх.

“Прокурори працюють з міліціонерами над розслідуванням звичайних злочинів щодня. Вони часто перебувають у тісному контакті і особистих стосунках, - пояснює виконавчий директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур. - З цієї причини прокурори неохоче розслідують скарги на своїх колег”.

Ключовою рекомендацією правозахисників уряду України є створення нової незалежної інституції, яка зможе неупереджено розслідувати заяви про порушення прав людини працівниками міліції.

Україна повинна зробити це для того, щоб виконати свої міжнародні зобов’язання відповідно до Європейської конвенції про права людини і з метою виконання рішень Європейського суду з прав людини.

Amnesty International вважає, що допоки розслідування злочинів працівників міліції не здійснюватиметься незалежним слідчим органом, який не матиме функціональних зв’язків в правоохоронними органами, що розслідують загальні кримінальні злочини, розслідування не зможуть бути проведені належним чином.

“Відповідно до нового Кримінального Процесуального Кодексу України, ми закликаємо негайно створити Державне бюро розслідувань для розгляду усіх заяв про катування та інші злочини, скоєні працівниками міліції, яке має дотримуватися п’ятьох принципів – незалежності, ефективності, оперативності, громадського контролю та залучення жертв”, - підкреслюють правозахисники.

Як відомо, згідно з даними опитування Інституту соціології НАН України , лише 1% українців повністю довіряють українській міліції.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.