Аратта - На головну

27 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Водіям на замітку: з понеділка діятимуть зміни до правил дорожнього руху

Влада 9696 переглядів

Опубліковано - 13.04.2013 02:57 | Всі новини | Версія для друку

Водіям на замітку: з понеділка діятимуть зміни до правил дорожнього руху
Водіям на замітку: з понеділка діятимуть зміни до правил дорожнього руху
З понеділка українські водії повинні будуть вмикати ближнє світло фар із заходом сонця, і платитимуть штраф за паркування на газонах.

"Зміни, які починають діяти з 15 квітня, передбачають пріоритет дорожніх знаків над дорожньою розміткою", - сказав начальник Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС Сергій Будник на прес-конференції в п’ятницю.

Згідно з новими правилами, обов’язковим стане використання ліхтарів "денних ходових вогнів" білого кольору або ближнього світла фар за межами населених пунктів у світлий час доби в осінньо-зимовий період – з 1 жовтня до 1 травня (на нашу думку, це правило повинне діяти цілий рік і не лише за межами населеного пункту, - як це прийнято в багатьох країнах світу - прим.«Аратти»)

Крім того, новими правилами встановлені додаткові вимоги до проїзду повз транспортні засоби, які перевозять дітей.

Тепер транспортні засоби для висадки чи посадки дітей мають зупинятися з включеним аварійним сигналом. А водії, які наближаються до місця зупинки такого автомобіля, повинні зменшити швидкість, або зупинитися для того, щоб забезпечити безпеку дорожнього руху.

При цьому в нових правилах зазначено, що дорожні знаки тепер будуть встановлюватися таким чином, щоб їх видимість була забезпечена не менш ніж за 100 м, і розміщуватися над проїзною частиною не вище 6 м.

За словами Будника, новими правилами вводяться в дію 11 нових дорожніх знаків і п’ять табличок до них.

У Державтоінспекції підкреслили, що із запровадженням нових дорожніх знаків буде вводиться і таблиця, на якій буде вказано: "Увага, попереду нові дорожні знаки".

Крім того, в Правилах дорожнього руху уточнений термін "обгін".

Згідно чинним правилам, "обгін" - це виїзд на зустрічну смугу. У разі якщо водій рухається по дорозі, що має дві смуги в одному напрямку, він може зробити випередження, як зліва, так і справа. Разом з тим в правилах чітко вказано, що водій має рухатися якомога ближче до правого краю дороги.

При цьому начальник Центру безпеки дорожнього руху відзначив, що нові правила не передбачають обов’язкове використання водіями зимових шин у зимовий період часу.

"Ми, на жаль, не змогли розробити належне формулювання, у зв’язку з чим і було прийнято рішення, що тепер це питання має визначатися водієм, який несе відповідальність за технічний стан транспортного засобу", - пояснив він.

Сергій Будник також уточнив, що в нових правилах дорожнього руху немає обов’язкового використання дитячих автокрісел, оскільки, на жаль, багато автомобілів не пристосовані для їх використання.

"Але сьогодні більшість батьків - свідомі водії і використовують дитячі крісла", - додав він.

У той же час, за його словами, допустиме перевищення дозволеної швидкості в 20 км/год залишився без змін.

"І зараз допускається, жодних змін у цьому напрямку ... Сьогодні 20 км. Але я хочу нагадати, що це є порушенням, яке підлягає відповідальності - попередження", - сказав Будник.

Знову діятиме положення ПДР, про те, що транспортним засобам, якими керують водії із стажем до 2 років максимальна швидкість обмежена 70 км/год.

Також повернута вимога про освітлення заднього номерного знаку.

У свою чергу експерт, автор книги "100 аргументів проти штрафів ДАІ" Володимир Караваєв відзначив, що нові Правила дорожнього руху забороняють стоянку на газонах.

"Зупинка поки ще не заборонена", - сказав експерт, висловивши сподівання, що нові зміни ПДР заборонять будь-який вид зупинки і паркування на газонах.

Крім того, за його словами, в правилах чітко визначено, що таке газон: там, де є трава - газон, де ні - не газон.

Караваєв підкреслив, що серед нових дорожніх знаків з’явиться такий, який позначає початок щільної забудови.

"Коли ви рухаєтеся по трасі зі швидкістю 90 або 110 км/год і бачите назву населеного пункту, яке зображено на синьому тлі (5.47), всі водії знають, що швидкість не зменшується. Тепер, якщо за таким знаком буде стоять знак, що позначає щільність забудови, водій повинен буде зменшувати швидкість до 60 км/год ", - сказав він (а якщо навіть знаку щільної забудови не буде, то все одно швидкість в зоні дії знаку 5.47 повинна бути знижена до 90 км/год - це ще одна зміна в ПДР - прим.«Аратти»).

Разом з тим експерт висловив сумніви, що дорожній знак, що позначає щільність забудови з’явиться в Україні вже з 15 квітня.

"Реально для того, щоб сьогодні в Україні стало діяти правило цього знаку, а він повинен ще й дублюватися з лівого боку дороги, їх треба виготовити не менше 100 тис..", - сказав він.

У свою чергу Будник відзначив, що вже з понеділка нові дорожні знаки в Україні не з’являться, повідомляє ICTV.

До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.