Аратта - На головну

15 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У музеї Михайла Коцюбинського в Чернігові діє виставка «Ікони в рушниках»

Мистецький погляд Регіон: Чернігівська область 33563 перегляди

Опубліковано - 30.01.2007 15:02 | Всі новини | Версія для друку

У музеї Михайла Коцюбинського в Чернігові діє виставка «Ікони в рушниках»
У музеї Михайла Коцюбинського в Чернігові діє виставка «Ікони в рушниках»
Унікальна виставка під назвою «Ікони в рушниках» проводиться в приміщенні музею Михайла Коцюбинського в Чернігові.

На ній представлено понад 70 вишитих ікон, виготовлених руками майстрині Агнеси Ляшенко. Приблизно стільки ж старовинних рушників зі своєї колекції надала для оформлення сакральних образів власниця чернігівської мистецької галереї «Круті сходи» Тетяна Жогалка.

За словами майстрині, вишивати хрестиком вона почала майже випадково. Все життя пропрацювала у фармацевтичній галузі, а вже після виходу на пенсію побачила гарний образ святителя Миколая Чудотворця і вирішила вишити такий для свого онука. Перша спроба була вдалою, тож згодом з'явилися cвятий Володимир і княгиня Ольга, Антоній Печерський і Феодосій Чернігівський, а також лики Богородиці.

На першій виставці Агнеси Денисівні, яка також відбулася в музеї Коцюбинського, було представлено 29 вишитих картин. За словами майстрині, вона ще не знала канонів, за якими створюються ікони, тож почала вчитися і відвідувати церкву, читала спеціалізовану літературу, радилася зі священиками.

Через деякий час Агнеса Денисівна звернулася до сюжетних композицій, на яких присутні декілька персонажів. За допомогою голки і ниток вона створила картини «Трійця», «Благовіщення», «Різдво Христове», «Покрова Богородиці», «Хрещення Господнє», «Воскресіння» та інші.
Проте особливе місце в її творчості посідають Богородичні ікони. Агнеса Ляшенко відтворила на полотні деякі загальновідомі образи Богородиці, а також майже всі чудотворні образи Цариці Небесної, які прославилися на Чернігівщині. В її доробку: Єлецька, Троїцько-Іллінська, Густинська, Іржавецька, Домницька, Леньківська, Любецька образи Божої Матері.

Пізніше майстриня освоїла більш складну техніку вишивання бісером. На виставці представлено декілька невеликих за розміром ікон, які пані Агнеса створила з бісеру. Кожна з них вимагає не одного місяця кропіткої праці.

«В Україні ікони завжди прикрашали красивими рушниками, - розповідає вчений секретар музею Ольга Єрмоленко. - Де по краю виробу бачимо вишивку, це означає, що його вішали в красному кутку кімнати, тобто "на Богів" - це так звані набожники».

Виставка «Ікони в рушниках» працюватиме до середини лютого.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Мистецький погляд»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.