Аратта - На головну

24 грудня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Співдоповідачі ПАРЄ в Україні. Чим звітуватиме влада?

Політика 5481 перегляд

Опубліковано - 15.04.2013 13:21 | Всі новини | Версія для друку

Співдоповідачі ПАРЄ в Україні. Чим звітуватиме влада?
Співдоповідачі ПАРЄ в Україні. Чим звітуватиме влада?
Співдоповідачі ПАРЄ Марієтта де Пурбе-Лундін і Майліс Репс прибули в Україну з триденним візитом, що триватиме з 14 по 16 квітня.

За цей час вони повинні оцінити хід конституційної реформи, реформи Кримінального кодексу та прокуратури, а також перевірити ситуацію з ув’язненими екс-урядовцями. Такий візит є рутинним, вважають експерти. Тим паче, що окрім «демонстративного звільнення Юрія Луценка», українській стороні поки що немає чим похвалитися. А от через те, що візит мав відбутися на десять днів раніше, чиновники Ради Європи не встигнуть підготувати проміжний звіт про стан демократії в Україні, вважають фахівці.

Співдоповідачі ПАРЄ Марієтта де Пурбе-Лундін зі Швеції і Майліс Репс з Естонії у рамках свого візиту в Україну запланували зустрічі з президентом Віктором Януковичем, головою Верховної Ради Володимиром Рибаком, міністрами юстиції та закордонних справ, а також генеральним прокурором і членами української делегації в ПАРЄ. Проте спершу їм вдалось зустрітись з захисниками Юрія Луценка. Адвокат Юрія Луценка Ігор Фомін розповідати про деталі розмови відмовився. У коментарі Радіо Свобода він зазначив: головне, що така зустріч відбулася.

«Зрозумійте, є певна специфіка таких зустрічей і, наскільки мені відомо, вони не коментуються. Це було просто спілкування», – пояснив Фомін.

Поступу немає?

Остання резолюція щодо України була у січні, пригадує заступник голови української парламентської делегації в ПАРЄ Сергій Соболєв. Проте з того часу нічого не змінилося, окрім того, що «показово звільнили Юрія Луценка». Чимось іншим перед співдоповідачами ПАРЄ українська сторона похвалитись не зможе, каже він.

«Ми хочемо взяти питання, що були на січневій сесії, де розглядалося питання України, виконання зобов’язань, і кожне питання проаналізувати. Перше питання – звільнення Тимошенко і Луценка – не виконано, друге питання – реформування судової системи – не виконано, третє питання – реформування прокуратури – не виконано. А далі проаналізувати, які з цих питань були внесені урядом в парламент, які були вирішені президентом. Виявиться, що вирішено одне і то, не в повній мірі, питання. Це звільнення Луценка, позбавивши його усіх політичних прав», – розповідає Соболєв.

Повного звіту не буде?

Візит співдоповідачів ПАРЄ свідчить про послідовне виконання рутинного моніторингу виконань України своїх зобов’язань, вважає науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко, і особливої ролі він для України не відіграє.

«Якраз візит Жан-Клода Міньйона місяць тому був більшою мірою політичним візитом, а візит доповідачів – це візит рутинний, що цілковито продовжує той зумовлений режимом моніторингу алгоритм», – каже Сушко.

Візит співдоповідачів ПАРЄ повинен був відбутися ще 4-5 квітня. Проте українська сторона запропонувала перенести його на 15-16 квітня, бо не змогла забезпечити проведення усіх потрібних зустрічей. У результаті перенесення візиту місія ПАРЄ не встигне підготувати до квітневої сесії повноцінний звіт про ситуацію з демократією в Україні.

Одна з співдоповідачів, депутат естонського парламенту Майліс Репс припустила, що через брак часу замість повноцінного нового звіту вдасться оновити колишній звіт, але приблизно на дві сторінки. Сергій Соболєв вважає, що, в кращому випадку, результатом візиту співдоповідачів в Україну буде проміжна доповідь на моніторинговому комітеті. Проте підготувати звіт, каже чиновник, реально на найближчу сесію Ради Європи, що відбудеться аж в червні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Той, хто проявляє жалість до ворога, безжалісний до самого себе”
Френсіс Бекон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.