“Репортери без кордонів” засуджують раптову зміну керівництва ТВі і стривожені призупиненням мовлення телеканалу |
Про це йдеться в прес-релізі організації.
"Ми вважаємо негідною поводження нового керівництва з журналістами незалежної телекомпанії. Ми настійно закликаємо нове керівництво визнати профспілку журналістів TVi, і задовільнити її вимоги," - заявляють "Репортери без кордонів".
Нагадаємо, вимоги журналістіі ТВі полягають у наданні інформації, яка б дозволили ідентифікувати нових власників телеканалу, відновленні колишнього розкладу програм, та анулюванні необгрунтованого звільнення одного з журналістів.
"Ми також закликаємо нове керівництво не намагатися розділити колектив телеканалу, використовуючи особисті суперечки, і гарантувати редакційну незалежність журналістських розслідувань та служби новин телеканалу", - зазначено в заяві.
"Репортери без кордонів" наголошують: "Ми стурбовані відсутністю фінансової прозорості стосовно певних власників ЗМІ в Україні, і збільшенням концентрації власності в руках небагатьох людей, ставить під загрозу різноманітність новин та інформації."
Один з провідних журналістів TVi Мустафа Найєм заявив "Репортерам без кордонів" про свою стурбованість можливою причетністю влади до поглинання телеканалу. "Ми хочемо знати, що відбувається насправді, чому не відреагували правоохоронні органи", сказав він. "На даний момент, призупинення мовлення, здається, не стурбувало нікого", - сказав він.
TVi вважається одним з двох телеканалів в Україні, які є близькими до опозиції. Торік, TVi був предметом податкової перевірки, крім того, багато кабельних операторів були змушені відмовитися від передачі його сигналу, внаслідок чого він втратив приблизно третину своїх глядачів.
Нагадаємо, в 2013 році Україна впала на 10 позицій у Всесвітньому індексі свободи слова від "Репортерів без кордонів", і в даний час займає 126-е місце з 179 країн.