Релігійних українців стає дедалі менше |
Про це пише ZN.UA з посиланням на дані соцопитування Центру Разумкова.
Менше також стало тих, хто не вірить, (6% проти 8%) і більше тих, хто вагається між вірою і невір’ям (15% проти 12%).
Найвищий рівень релігійності проявляють жителі заходу країни, де до вірян віднесли себе 86% опитаних, найнижчий - на сході (59% проти 66% в 2010 році).
Результати дослідження показали збереження таких закономірностей, як залежність рівня релігійності від статі, віку, місця проживання, освіти.
Так, рівень релігійності серед жінок вище, ніж серед чоловіків: 75% і 57% (проти 79% і 62% в 2010 році відповідно).
Також релігійність збільшується з віком від 62% у молодшій групі до 73% - у старшій), вища серед жителів села, ніж серед жителів міста (71% і 65% відповідно) та знижується в міру підвищення рівня освіти.
За даними опитування, серед осіб з неповною середньою освітою віднесли себе до вірян 76% опитаних, із середньою і середньою спеціальною - 67%, з вищою та неповною вищою освітою - 65%.
Дослідження проводилось Центром Разумкова з 27 лютого до 6 березня, опитано 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, теоретична похибка вибірки становить 2,3%.
Від «Аратти». На нашу думку, така тенденція свідчить не про зменшення числа істинно віруючих у Бога, як у вселенський екґреґор, або про збільшення впливу науки й освіти, - а про зменшення довіри до домінуючої християнської церкви, як до соціального інституту.