Російські офіцери вважають, що Україну треба примушувати до дружби |
Про це він заявив на круглому столі в Севастополі, присвяченому кризі російського руху в Криму.
"Жодною мірою не торкаючись суверенітету України, Москва повинна провести операцію з примусу України до дружби. Грузію ми бачили. А поки що "Газпром" у нас займається одним, інші організації – іншим. Має бути полководець, план, тактика, стратегія. На ділі ж все виходить на рівні хороших, але незначних справ – на зразок твору з російської мови, роздачі Георгієвських стрічок", – сказав офіцер, якого цитує "Новый Регіон".
Горбачов нагадав, що в 2013 році будуть святкувати два ювілеї – "65 років наділення Севастополя особливим статусом і 20-річчя прийому 10 червня Верховною Радою РСФРР постанови про федеральний статус Севастополя".
На його думку, на сьогодні Москва приділяє мало уваги Севастополю.
"Пішов Лужков – і все закінчилося. Прийшов Сердюков – скоротив до мінімуму культурно-гуманітарну сферу... У 1993 році не було на площі Нахімова куди яблуку впасти, зараз на мітинг щонайбільше виходить близько 100 чоловік... Немає мети, вона не визначена, немає завдань... Треба визнати, що проблема флотська не вирішена – щось гойднеться у Києві, і знову патрулі будуть зупиняти моряків ЧФ на вулицях Севастополя, а ДАІ – російські БТРи. Все це цілком реально", – зазначив Горбачов.
Він також закликав "проросійські сили" зайнятися статусом Севастополя: "Проросійські сили мають зосередитися не на російській мові – а на прийомі закону про статус Севастополя, щоб севастополець самі обирали свого мера".
Як зазначив на цьому ж круглому столі народний депутат Вадим Колесніченко, в Україні сьогодні зареєстровано близько 1000 нібито російських і російськомовних організацій.
Як повідомив головнокомандувач Військово-морським флотом РФ адмірал Віктор Чирков, для Росії й надалі основним пунктом базування кораблів ЧФ залишатиметься Севастополь.