Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Польщі заяви Міллера про обхідний газопровід назвали «російськими жартами»

Газоват 5854 перегляди

Опубліковано - 15.05.2013 14:43 | Всі новини | Версія для друку

В Польщі заяви Міллера про обхідний газопровід назвали «російськими жартами»
В Польщі заяви Міллера про обхідний газопровід назвали «російськими жартами»
«Класичним російським жартом» назвав віце-прем’єр Польщі Януш Пехочинський заяву глави «Газпрому» Олексія Міллера про «наявність договірної бази між Росією і Польщею» щодо газопроводу «Ямал-Європа-2» в обхід України.

Сьогоднішні заяви Міллера, про одрзу заперечив віце-прем’єр і міністр економіки Польщі Януш Пехотинський.

"Це класичний механізм російського жарту", - іронічно заявив Пехочинський в ефірі місцевого польського телеканалу TVN 24.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що міжурядова угода між Польщею і Росією ще від 1993 року є правовою основою для будівництва газопроводу "Ямал-Європа-2" в обхід України. Польський віце-прем’єр назвав будівництво нового газопроводу не більше, ніж простою "російською ініціативою", яка є швидше "телевізійно-газовою, ніж реально конструктивним проектом".

"Мало того, що у нас вже є Nord Stream-II ("Північний потік"), але буде Nord Stream III і, можливо, IV, V, якщо на це погодяться у Великобританії", - сказав чиновник.

Довідка. 3 квітня 2013 року Президент Росії Володимир Путін доручив «Газпрому» опрацювати питання будівництва в обхід України газопроводу «Ямал-Європа-2» через Білорусь. Через Ямальський газопровід, який проходить через територію Білорусі й Польщі до Німеччини, росіяни щороку можуть поставляти близько 33 млрд кубометрів газу.

4 квітня у Санкт-Петербурзі «Газпром» і польсько-російська компанія «ЄвроПол Газ» підписали меморандум про взаєморозуміння за проектом будівництва газопроводу «Ямал-Європа-2» потужністю не менш як 15 млрд куб. м газу на рік. Техніко-економічне обгрунтування проекту має бути підготовлене впродовж шести місяців. Пропозиції «Газпрому» передбачають будівництво газопроводу на території Польщі від білоруського кордону до Словаччини.

5 квітня прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада не підтримує ідею будівництва ще одного газопроводу в обхід України, який міг би проходити через територію Польщі в рамках проекту "Ямал-Європа-2".

За його словами, Польща не зацікавлена в додаткових поставках газу з Росії, оскільки хоче зменшити свою енергетичну залежність від росіян.

Польська національна нафтогазова компанія PGNIG і "ЄвроПол Газ" заявили, що підписаний меморандум є лише декларацією намірів вивчити економічну доцільність проекту «Ямал-Європа-2» і не зобов’язує нікого ні будувати новий трубопровід, ні підписувати будь-які контракти в майбутньому.

19 квітня Туск ухвалив рішення звільнити міністра державного майна Миколу Будзановського за недостатній контроль над державними компаніями, який став очевидним після підписання меморандуму з російським "Газпромом" за проектом "Ямал-Європа-2".

У разі реалізації проекту, цей газопровід стане третім в обхід України після вже побудованого росіянами "Північного потоку" і "Південного потоку", спорудження якого почалася наприкінці 2012 року.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.