«Антифашистський» марш – за гроші чи за ідею? |
В опозиції заявляють, що на «антифашистські демонстрації» влада зганяє бюджетників і проплачених мітингувальників. А у Партії регіонів запевняють, що українці самі хочуть сказати «вирішальне ні неофашистському реваншу».
За участь у (сьогоднішньому) антифашистському марші в Сімферополі, а також в акції 18-го травня в Києві можна отримати близько 600 гривень. Про це Радіо Свобода розповіли самі мітингувальники, які однак, бояться говорити про це під запис.
У соціальних мережах також можна знайти пропозиції підробітку на акціях, а журналісти Мукачева повідомляють про те, що чиновників «грузили» в автобуси за списками й везли на антифашистський марш у цьому місті.
Борються з фашизмом за 100 гривень за день?
Так відбувається, бо влада дала завдання, щоб її мітинг 18 травня у Києві був утричі більший, ніж мітинг опозиції, стверджує лідер фракції «Батьківщина» у Верховній Раді Арсеній Яценюк.
«Вони насильно зганяють людей. Їхня мета – привести бюджетників і куплених і спровокувати бійку між опозицією і незрозумілими антифашистами, які борються з фашизмом на території України, де нема фашизму по 100 гривень за день».
У Партії регіонів такі звинувачення відкидають. Українців дійсно турбує проблема відродження фашизму, і вони хочуть заборони організацій, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу, переконує депутат-регіонал Михайло Чечетов.
«Ось це справжня Україна і ці люди прийдуть в Київ і скажуть своє грізне «Ні!» . Я ще раз повторюю: розжареним залізом ми випалимо осередки фашизму в Україні!», – сказав Чечетов.
Привезти намагаються ідейних – політолог
У Партії регіонів немає великої кількості щирих прихильників, але показати підтримку суспільства владі потрібно. І хоча в опозиції теж є проплачені мітингувальники, їх суттєво менше, зазначає політолог Олександр Палій. При цьому політолог не уточнив джерела наведеної ним статистики з даного приводу.
«У регіонів відсоток проплачених наближений до 100 %, принаймні в Києві. А у опозиції коливається від 30 до 50%. Можливо, буде менше, бо зараз лідери опозиційні нарешті зрозуміли, що це шкідливо. І зараз, наскільки мені відомо, пішла така тенденція, що вони запрошують людей з громадських організацій. Тобто людям уже не прямо пропонують гроші, а просто забезпечують довіз, можливо харчування. Тобто, намагаються ідейних привезти», – каже Палій.
Антифашистський марш «До Європи – без фашистів» почався 14 травня – з заходу України. 15 травня акції пройшли в Житомирі та Кіровограді. 17 демонстрація має пройти в Донецьку. А в суботу, 18 травня, влада обіцяє масштабний мітинг у столиці. Незважаючи на це, завершальний день двомісячного протесту проти чинної влади «Вставай, Україно!», запланований також на 18 травня у Києві, переносити не збираються, запевняють в опозиції.