Аратта - На головну

9 липня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Назріває вибух? Протестні акції не стимулють діалогу сторін

За право людини 5554 перегляди

Опубліковано - 21.05.2013 10:47 | Всі новини | Версія для друку

Назріває вибух? Протестні акції не стимулють діалогу сторін
Назріває вибух? Протестні акції не стимулють діалогу сторін
Бізнес в Україні все частіше змушений справлятися із соціальним невдоволенням. У країні збільшується число екологічних та профспілкових акцій, а також маршів проти нелегального будівництва.

Представники фірм рідко йдуть на поступки - на їх думку, часто мітингувальники грають на руку конкурентам, блокуючи роботу або зменшуючи їх авторитет, пише Ъ в статті Выступления срывают планы.

Видання повідомляє, що в перші два місяці цього року в Україні сталося 147 цивільних виступів з критикою роботи приватних і держкомпаній, що втричі перевищило кількість, ніж роком раніше.

Серед найгучніших - виступи проти відкриття родовищ сланцевого газу (39 випадків), протести працівників АероСвіт і Донбасаеро з вимогою виплатити борги із заробітньої плати, акції проти модернізації Гостиного двору в Києві та окупацію Незалежною профспілкою міста Свердловська (НПгС) кабінету глави шахти Червоний партизан (входить у ДПЕК) з вимогою припинити скорочення співробітників.

Аналітики відзначають, що успіхи активістів ще малі - як зазначає видання Ъ, в 2012 році тільки 5% акцій призвели до тих чи інших послабленням, що навіть менше, ніж у 2011 році. "Протести, спрямовані проти підприємств, як правило, менш результативні, ніж інші, - нарікає організатор Конфедерації вільних профспілок України Денис Левін -. У бізнесу більше прилюдних і негласних інструментів впливу і на протестувальників, і на суди".

Додамо, що навіть незначне виконання вимог незадоволених нерідко означає для бізнесу серйозні втрати. Так, після низки акцій проти спорудження торгового центру біля станції метро Театральна в столиці його власники - бізнесмени Вадим Столар і Вагіф Алієв були змушені передати об’єкт і земельну ділянку в комунальну власність.

Також акції громадського невдоволення шкодять і репутації фірм. Так, страйк профспілки пілотів компанії АероСвіт, які вимагали індексації зарплат у серпні 2011 року, не тільки призвів до втрати перевізником не менше $ 150 тис. через скасування рейсів, а й став одним з перших публічних симптомів погіршення фінансового стану перевізника, каже голова авіакомпанії Windrose Володимир Каменчук.

Збитки нерідко змушують бізнес підозрювати організаторів акцій в корумпованості та співробітництві з конкурентами. Так, під час невдоволення на шахті Червоний партизан у провокаціях НПгС звинувачував навіть профком фірми. "Ці люди (протестувальники - ред.) Не мають нічого спільного з профспілковою діяльністю і представляють незрозуміло чиї інтереси", - повідомив тоді керівник профкому Василь Васильченко.

Найбільш серйозні звинувачення останнім часом пред’являються організаторам протестів проти видобутку сланцевого газу. Екс-член парламентського комітету з питань ПЕК Олександр Гудима вважає, що кампанію спонсорує російський Газпром. "Подивіться, хто першим почав інформаційну кампанію проти розробки родовищ - рух Український вибір Віктора Медведчука, прокремлівського політика", - підмітив він.

Раніше повідомлялося, що бідність штовхає болгар до самоспалення.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.