Чвари між нардепами ПР ставлять під загрозу євроінтеграцію |
Про це він заявив після його обрання співголовою комітету, коментуючи конфлікт, що виник під час вчорашнього засідання, пише газета «Коммерсанть-Украина».
"Якщо хочуть зривати євроінтеграцію - будь ласка, нехай тепер розпускають комітет, перерозподіляють квоти і призначають свого керівника. Але чи хочуть вони цього? У них усередині ПР конфлікт - між Бережною, Тігіпком і так далі", - заявив Петро Порошенко.
"Ірина Бережна намагається зруйнувати досягнутий компроміс, оскільки вона не згодна з кандидатурою Сергія Тігіпка і хоче одноосібно очолити комітет", - упевнений Борис Тарасюк.
Перший заступник голови комітету з питань євроінтеграції Ірина Бережна вчора ввечері відмовилася коментувати результати засідання комітету, а також позицію фракції. Як розповіло джерело видання в ПР, у фракції взяла верх точка зору про те, що керівництво комітету не можна ділити з опозицією і необхідно, всупереч колишнім домовленостям, домогтися призначення свого голови, однак незапланований розвиток подій на засіданні поставив представників ПР у глухий кут. Дев’яти голосів, необхідних для скасування прийнятих вчора рішень, у парламентської більшості немає.
Тим часом не всі представники ПР підтримують ідею ескалації конфлікту. "Якщо будемо тиснути і вимагати одноосібного керівництва, як на це подивляться в Брюсселі? Мені здається, що врешті-решт Сергій Тігіпко та Петро Порошенко будуть обрані співголовами", - поділилася з виданням Ганна Герман.
Як нагадує видання, вчора в перерві пленарного засідання Верховної ради відбулося перше засідання комітету парламентського співробітництва. Цей орган передбачений ключовим договором, укладеним між Україною та ЄС, - угодою про партнерство і співпрацю. Комітет створюється на паритетних засадах Радою і Європарламентом і забезпечує їх взаємодію.
Присутні члени комітету проголосували за обрання двох співголів комітету, одним з яких було обрано Петра Порошенка.
Як повідомлялося раніше, у березні ЗМІ повідомили, що протиріччя між владою і опозицією ставлять під загрозу роботу комітету парламентського співробітництва (КПС) Україна-ЄС – органу, який забезпечує взаємодію Верховної ради та Європарламенту.
Як відомо, нещодавно депутат Європарламенту Павло Коваль висловив стурбованість тим, що комітет Ради з питань євроінтеграції досі не призначив делегацію з парламентського співробітництва України і ЄС.