Онлайн-знайомства - найкращий шлях до щасливого шлюбу |
Про це пишуть зарубіжні ЗМІ з посиланням на науково-популярне мережеве видання Live Science, яке, у свою чергу, посилається на статтю в журналі «Proceedings of the National Academy of Sciences».
Дані були отримані вченими на підставі вивчення американських подружніх пар, які уклали шлюб в період з 2005-го по 2012 рік. Більше третини з них знайшли одне одного на сайтах знайомств, і їх союз був визнаний психологами більш щасливим, ніж у середньостатистичних пар, що зустрілися "офф-лайн".
Доктор Качоппо також стверджує, що люди, котрі познайомилися в Мережі, мають значно більше шансів уникнути розлучення, ніж середньостатистичні пари.
В якості об’єкта вивчення дослідники обрали популярний в США сайт знайомств eHarmony, який погодився представити свою статистику в розпорядження вчених. Качоппо і його колеги виявили, що з 19 131 учасників дослідження (по одному з кожної пари) були до 2012 року вже одружені, 7,44% розлучені і 0,5% були вдівцями.
Третина учасників знайшли одне одного в Інтернеті, 45% з них познайомилися на сайтах знайомств, ще 21% - в соціальних мережах, а решта - в блогах, чат-румах, форумах, на ігрових сайтах і в інших онлайн-ком’юніті.
З тих, хто познайомилися "наживо" - 21% були колегами по роботі, 19% звели друзі і знайомі, 11% дружили зі шкільних років. Решта знайшли одне одного випадково і в найрізномантінших місцях - барах, церквах і храмах, на побаченні "всліпу" і т.д.
Дослідники також приділили чималу увагу проблемі розлучень і розставань, виявивши при цьому, що відсоток розлучень серед тих, хто познайомився "офф лайн" трохи вище - 7,6% по відношенню до 5,9%. Крім цього, "інтернет-пари" показали більш високий рівень задоволеності своїми стосунками, ніж інші.
Пояснення відмінностей залишається загадкою. Дослідження не мало можливості вникати в причинні факторів, повідомив доктор Качоппо. Але дослідники дійсно проаналізували кілька можливостей. Наприклад, люди, які зустрічаються в Інтернеті можуть відрізнятися за мотиваційними чинникам від людей, які зустрічаються "наживо". Або, можливо, великий пул потенційних онлайн-партнерів дозволяє людям бути більш виваженими в пошуку сумісного подружжя.
Також можлива причина прихована в тому, що люди більше відкриваються одне одному на відстані, ніж під час безпосередньої зустрічі.
Експериментальні лабораторні дослідження показали, що люди більшою мірою готові до участі в "саморозкритті", або ж вести правдиві розмови про себе, насамперед, коли вони зустрічаються віртуально. Таке саморозкриття створює більшу привабливість партнерів і утворює міцну дружбу.