Їзда за кермом по місту за стресовістю не поступається стрибку з парашутом |
Робота проводилася спільно з компанією Audi. Попередня частина дослідження проходила в Бостоні протягом 12 місяців. Потім науковці визначили тестовий маршрут, який охоплював різні типи доріг: від швидкісних шосе до тихих вулиць, а також передбачав такі ситуації, як, наприклад, рух у заторі.
Під час дослідження поведінка і реакція випробовуваних водіїв ретельно аналізувалася за допомогою шкірних сенсорів, різних датчиків, GPS-приймачів і камер, встановлених в автомобілі. За порівняння автори дослідження вимірювали реакцію випробуваних у звичайних умовах, наприклад, вдома, на роботі чи навчанні.
Як виявилося, певні дорожні ситуації можуть спровокувати одні з найбільших стресових переживань у житті.
Наприклад, прояв агресії на дорозі, підрізання або аварія провокують різке зростання кров’яного тиску, зіставне з тим, що відчуває людина під час затяжного стрибка з парашутом.
Як зазначають дослідники, отримані дані допоможуть розробити нові системи безпеки, які допомагають знизити рівень стресу на дорогах.
Допомогти в цьому має краща взаємодія автомобіля з довкіллям і зовнішніми мережами та пристроями, які є в центрах мегаполісів.