Аратта - На головну

12 липня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Лавриновича вважають вимогу ЄС боротися з корупцією неважливою для євроінтеграції

Влада 3735 переглядів

Опубліковано - 20.06.2013 11:07 | Всі новини | Версія для друку

У Лавриновича вважають вимогу ЄС боротися з корупцією неважливою для євроінтеграції
У Лавриновича вважають вимогу ЄС боротися з корупцією неважливою для євроінтеграції
Мін’юст не визнає претензій європейських експертів про відсутність в Україні чинного антикорупційного органу.

Про це повідомили в парламентському комітеті з питань європейської інтеграції відбулися слухання на тему лібералізації візового режиму з Євросоюзом.

Головною темою комітетських слухань, присвячених візовій тематиці, стала перспектива переходу України на другий етап плану дій візової лібералізації (ПДВЛ), пише "Коммерсантъ Украина".

В уряді розраховують, що це відбудеться на вільнюському саміті Україна-ЄС.

"Для цього за півтори пленарних тижні потрібно виконати всі зобов’язання перед ЄС, щоб вже в липні передати звіт про їх виконання", – нагадав народний депутат Петро Порошенко (позафракційний).

Науковий директор Інституту євро-атлантичної інтеграції Олександр Сушко нагадав, що експерти Євросоюзу вимагають від України прийняти також низки заходів у сфері боротьби з корупцією, і цей сектор виконання ПДВЛ є найбільш проблемним.

"Формально Україна створила Національний антикорупційний комітет. Але практична діяльність цього органу не проглядається, і експерти ЄС, не сумнівайтеся, бачать це. І друге питання – незалежний орган з розслідування випадків корупції, який ми теж зобов’язані були створити", – сказав Сушко.

Як з’ясувалося, в Мін’юсті не визнають необхідності виконання завдань, перерахованих експертом.

"Я б не пов’язувала питання створення антикорупційних органів з першою фазою ПДВЛ. У нас тільки два питання – антидискрімінація і персональні дані", – заявила заступник міністра юстиції Інна Ємельянова.

За її словами, організація GRECO (група держав з боротьби з корупцією), яка проводить моніторинг прогресу України у цій сфері, схвалила створення НАК як незалежного органу, контролюючого боротьбу з корупцією.

Слід зазначити, що слова Ємельянової суперечать недавньому звітові GRECO. Ця організація відкликала позитивні оцінки щодо НАК, присутні в колишніх звітах, і висловила "сумнів в достатній незалежності цього органу, в якому головує президент, і всі члени призначаються ним же".

У Єврокомісії також не задоволені тим, що Україна наполягає на виконанні нею пункту про створення органу з протидії корупції.

Не під запис дипломати, відповідальні за моніторинг виконання Україною ПДВЛ, кажуть: "Ми знаємо, що НАК не є справжнім антикорупційним органом".

Головною претензією на адресу комітету є те, що цей орган існує лише на папері: його засідання не проводилися з вересня 2011 року, хоча за регламентом він повинен збиратися щомісяця.

У разі відновлення активної роботи НАК Україна отримує шанс переконати ЄС у виконанні даного пункту ПДВЛ, зазначає Олександр Сушко.

"Проблема в тому, що люди, від яких залежить прийняття рішень, схоже, не поінформовані про те, що фіктивність НАК є реальною перешкодою для переходу України на другу фазу ПДВЛ. З виступу представника Мін’юсту стає ясно, що проінформувати президента про це просто нікому", – заявив експерт.

Ще однією темою слухань стала нинішня візова практика шенгенських консульств, вона викликала чимало нарікань.

"Я не бачу причин, чому українець, який більше двох разів був в ЄС і повернувся в Україну, не може автоматично отримати річну багаторазову візу", – обурилася народний депутат Ірина Бережна (Партія регіонів).

"Це пов’язано в числі іншого з поганою фінансовою ситуацією в Європі. Громадяни змушені звертатися за візою по кілька разів, збільшуючи доходи консульських установ", – висловив свою думку голова департаменту ЄС українського МЗС Всеволод Ченцов.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.