Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Життя і здоров’я шахтарів дешевшають

Добробут 6120 переглядів

Опубліковано - 21.06.2013 12:56 | Всі новини | Версія для друку

Життя і здоров’я шахтарів дешевшають
Життя і здоров’я шахтарів дешевшають
Через падіння цін на вугілля і небажання модернізувати виробництво кількість порушень у галузі з початку року зросла майже на 11%.

Про результати масштабної перевірки Держпромнагляду розповів голова незалежної профспілки гірників Донбасу Микола Волинко.

Згідно з результатами перевірки, за чотири перші місяці 2013 року на українських шахтах було виявлено 117,6 тис. порушень техніки безпеки – це на 10,9% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Роком раніше число порушень за цей період зросло лише на 1,2%, пише "Коммерсантъ Украина".

Кількість порушень зростає і в державних, і в приватних компаніях. Проте темпи зростання порушень на приватних шахтах вищі, ніж у середньому по ринку.

Так, на приналежній ДТЕК шахті "Комсомолець Донбасу" кількість порушень зросла до 1,39 тис. випадків (+36%).

На підприємствах "ДТЕК Ровенькиантрацит" і "ДТЕК Свердловантрацит" виявлено 38 тис. порушень (+25,5%). В цілому по ДТЕК кількість порушень склало 52,4 тис. (+21,8%). На держшахтах було зафіксовано 65,4 тис. порушень.

"Згідно з чинним законодавством, шахтам дають можливість виправити порушення і тільки потім у разі невиконання рекомендацій штрафують", – розповів член комітету Верховної ради з ПЕК Сергій Пашинський.

Загальний розмір штрафів, стягнутих Держпромнаглядом, як правило, в цілому по галузі не перевищує 1-1,5 млн грн на рік.

За словами Пашинського, зараз зростання числа порушень техніки безпеки набагато вище, ніж у попередні роки, коли кількість порушень або зовсім не збільшувалася, або росла максимум на 2-3% на рік.

Голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець відзначає, що зношення фонду шахт вже досягло 85%, і з кожним роком ситуація погіршується. "І державні, і приватні шахти не можуть нормально працювати, їхня продукція не може конкурувати з вугіллям, що поставляється на ринок з шахт-копанок. Вони змушені демпінгувати. І їм просто не вистачає грошей на модернізацію і підтримку техніки безпеки, що і призводить до зростання числа порушень", – заявив Волинець.

Утім, член комітету Верховної ради з питань ПЕК Олександр Мирний зазначає, що кошти на поліпшення технічного стану вугільної галузі є.

"Ціни на вугілля знизилися на 10%, вартість електроенергії і заробітна плата не підвищилися, а розмір дотацій державним збитковим шахтам в I кварталі виріс на 52%, до 3,6 млрд грн, – зазначив Мирний. – А це означає, що у шахт були гроші, але витрачали вони їх не на те, що потрібно".

Як повідомлялося раніше, станом на 10 червня сума заборгованості із зарплати працівникам вугільної галузі становитла 96,2 млн грн, або майже 10% від загального боргу по країні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.