Після Тарасюка прем'єр “вчепився” у Гриценка |
Про це Янукович сказав сьогодні , відкриваючи засідання уряду.
Я вам роблю зауваження і просив би вас публічно вибачитися перед Олександром Олександровичем", - зазначив прем'єр.
На спробу Гриценка відповісти йому, Янукович сказав: "Ми ще поговоримо".
"Я не розумію, Анатолію Степановичу, коли ви в черговий раз робите заяви по відношенню до голови Верховної Ради, які не відповідають дійсності та рівню стосунків Кабміну та ВР. Я просив би цього не робити", - зауважив прем'єр.
"Якщо у вас є позиція, то ми можемо в будь-який час доби переговорити", - додав він.
Янукович звернув увагу на те, що зараз працює комісія на чолі з віце-прем'єром Дмитром Табачником і за участі міністра науки Станіслава Ніколаєнка, яка має зробити висновок щодо конфліктної ситуації, що склалася.
"Ми залучили широке коло і фахівців, і місцевої громади і працюємо в цьому питанні прозоро. Голова Верховної Ради має пряме відношення до цього", - додав прем'єр.
"Але з'ясовувати стосунки через ЗМІ та висловлювати точку зору в образливій формі – цього не буде", - заявив Янукович.
Прем'єр також звернувся до всіх присутніх бути коректними, "щоб ми були обережними і поважали одне одного, і поважали інституції з якими ми працюємо, щоб наші етичні стосунки не заважали вирішувати практичні завдання".
Як відомо, наприкінці січня Гриценко заявив, що слова Мороза про необхідність передачі майна Одеського інституту сухопутних військ Міністерству освіти і науки є некомпетентними.
Ця заява була зроблена після того, як Мороз надіслав листа у кабмін із проханням передати землю й майно, що залишилося від Одеського інституту сухопутних військ Міносвіти.
Міноборони ж вважає за необхідне частину будівель й землі залишити за віськовими, а частину - передати місцевій владі, за що отримати житло для офіцерів.
Від “Аратти”: власне кажучи, майновий конфлікт між відомствами - справа звичайна й зрозуміла. При тому не зрозумілим, як на нас, є безпосереднє втручання спікера парламенту у росподіл державної нерухомості. Адже, для ухвалення рішення, кому на баланс передати військове майно чи залишити його у користування МО - існує уряд. При чому тут Верховна Рада, тим більше - її Голова і народний депутат? Він може, в даному випадку, лише попросити чи звернути увагу урядовців, а не давати вказівки. Бо саме так можна зрозуміти реакцію Гриценка.
Втім, якби не було цього листа Мороза, було б щось інше. Бо взаємини у нинішній владі чимиось нагадують вечрню Півновку, де пройшли дитинство й юність прем'єра. Напевно, тоді юний, повний енергії Вітя Янукович теж полюбляв ставити перехожим питання, із приводу цигарок, а отримавши негативну відповідь, - літературно кажучи, страшенно ображався... Особливо, якщо перехожий був добре вдягнений.