Радянську субмарину «Щука», що зникла у 1944-му, виявлено біля Тарханкуту |
Про це повідомляє Республіканський Комітет Автономної Республіки Крим з охорони культурної спадщини.
Знахідку виявили на глибині 52 метри співробітники Кримської республіканської установи "Чорноморський центр підводних досліджень" при виконанні регламенту програми занурення телекерованого підводного апарату "Софокл-1", пише Gazeta.ua.
Судно є середнім торпедним підводним човном. Якщо вірити архівним фондам, - це один з 16 безвісти зниклих підводних човнів серії "Щ-216" ("Щука").
"Відкриття зроблене буквально вчора [4 липня] вранці і абсолютно випадково, - розповів Сергій Воронов, голова Чорноморського центру підводних досліджень. - Біля Тарханкуту ми випробовували апарат для глибоководних робіт, який отримали нещодавно з-за кордону, від своїх колег-підводних археологів. Зробили кілька занурень, все спокійно, за регламентом, як раптом помітили величезний об’єкт. Коли обстежили - з’ясувалося, що це радянський підводний човен типу "Щука" з екіпажем до п’ятдесяти чоловік. У ньому в одному з відсіків пробоїна два на чотири метри, ймовірно від глибинної бомби. Через це корабель і загинув - опустився на дно і не зміг потім спливти".
За словами Сергія Воронова, у відсіку, пошкодженому бомбою, "все розкурочено", але в інших шести відсіках, що закриті герметично один від одного, води немає і досі все так, як було у момент загибелі човна, включаючи останки членів екіпажу, їхні особисті речі та документи, - повідомляють Vesti.ua.
За попередніми даними ця субмарина - одна з 16-ти "Щук", які зникли безвісти на Чорному морі в період з 1941-го по 1944-й рік.
Згідно з архівними даними, ПЧ "Щ-216" зник безвісти в лютому-березні 1944 року під час виконання бойового завдання. Причиною загибелі судна стало потоплення глибинними бомбами. Загинув весь екіпаж у складі 47 осіб.
Експерти відомчого архіву представили копії оригіналів документів з ідентифікації членів екіпажу: відомі прізвища усіх загиблих та адреси їхніх близьких родичів.
Фахівці проводитимуть роботу з пошуку родичів загиблих.
У майбутньому можливий розгляд питання підйому підводного човна, поховання членів екіпажу і створення музею, аналогів якому немає на території пострадянського простору.