Прихватизація річкових портів може спричинити масові звільнення |
Про це заявив колишній голова Фонду державного майна (ФДМ) Олександр Бондар у ефірі "Ера-FM".
"Річкові порти вже майже всі приватизовані. Залишилась не приватизованою невелика кількість портів. Там, поза сумнівом, буде процес відчуження поза приватизаційними схемами - те, що ще не встигли прибрати до приватних рук", - сказав Бондар.
За його словами, чимало працівників річпортів будуть звільнені.
"Безумовно, буде скорочено кількість працюючих, будуть скорочені соціальні виплати, буде скорочена зарплата. Це все попереду, бо приватним інвесторам не потрібні зайві витрати, вони працюють лише на прибуток", - зазначив Бондар.
Експерт переконаний, що працівники не зможуть захисти свої права.
"Який може бути юридичний захист, якщо профспілки як такі не працюють? Об’єкти належатимуть особам, найбільш наближеним до керівників держави. Безумовно, ніякі суди на користь працівників приймати рішення не будуть - інакше судді теж будуть звільнені та позбавлені можливості працювати", - наголосив Бондар.
Як повідомлялося раніше, в Україні набув чинності закон "Про морські порти України", який регламентує приватизацію об’єктів портової інфраструктури в країні. Згідно з документом, усі морські порти України і акваторія залишаються у власності держави, а приватизація портових об’єктів, за винятком стратегічних, проходить відповідно до законодавства.