Аратта - На головну

26 грудня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Боротьба за контроль в сім’ї - основна причина подружніх сварок

Він і Вона 21082 перегляди

Опубліковано - 12.07.2013 09:15 | Всі новини | Версія для друку

Боротьба за контроль в сім’ї - основна причина подружніх сварок
Боротьба за контроль в сім’ї - основна причина подружніх сварок
Дослідження Бейлорського університету показало, що найчастіше чоловіки і жінки в подружній парі сваряться через небажання віддавати партнеру контроль над ситуацією.

Найбільш поширеною причиною сварок пар були аргументи на користь бажання партнера відмовитися від влади іншого.

Результати представлені в двох дослідженнях подружніх пар (455) чи таких, які перебувають у цивільному шлюбі. Всього було опитано 953 пари у віці 18-77 років. У шлюбі учасники перебували від року до 55 років. Результат дослідження опублікований в червневому числі Journal of Social and Clinical Psychology, повідомляє The Star.

Учених цікавило, на що розраховували учасники дослідження, коли справа стосувалася сварок різного спрямування (незначних і серйозних). На першому місці виявилося бажання отримати у результаті контроль над ситуацією. Питання виникає, коли потрібно приймати якесь рішення.

"Це загально для партнерів, щоб бути чутливим до ситуацій, коли необхідно ділити владу і утримувати контроль при прийнятті рішень у відносинах", - говорить дослідник Кейт Санфорд (Keith Sanford), ад’юнкт-професор психології та неврології в коледжі мистецтв і наук при Бейлорському університеті.

Далі за переліком йшли: один партнер дає другому більше свободи, визнає свою провину, поважає чужу точку зору та йде на компроміс. У будь-якому випадку, все впиралося у втрату або набуття свого статусу в стосунках. Якщо людину критикують, це удар по її статусу. Єдине, чого вона хоче, - щоб партнер відступив.

"Коли ми відчуваємо на собі критику, ми, ймовірно, переймаємося з приводу передбачуваної загрози для статусу, і коли це станеться, ми зазвичай вимагаємо від партнера просто відмовитися від лідерства і відступити", - продовжила Кейт Санфорд.

Ще серед відповідей були прояв зацікавленості та співпереживання проблеми, відмова від змагань в рамках стосунків. Люди хотіли більше спілкуватися, і їм не вистачало проявів симпатії. Але, що дивно, найрідше вони очікували вибачень.

Друге дослідження з використанням 498 учасників, що перебували в цивільному шлюбі дали дуже близькі результати.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Він і Вона»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Той, хто проявляє жалість до ворога, безжалісний до самого себе”
Френсіс Бекон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.