Аратта - На головну

26 грудня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Новому голові ЦВК вже не подобається принцип формування її складу

Влада 4171 перегляд

Опубліковано - 12.07.2013 16:08 | Всі новини | Версія для друку

Новому голові ЦВК вже не подобається принцип формування її складу
Новому голові ЦВК вже не подобається принцип формування її складу
Квотний принцип формування Центрвиборчкому себе дискредитував, упевнений голова ЦВК Михайло Охендовський.

"Що стосується формування персонального складу ЦВК, то я вже неодноразово висловлював переконання, що застосований в 2007 році квотний принцип себе дискредитував", - заявив Охендовський в інтерв’ю журналістам.

"Так, тоді це стало одним з інструментів врегулювання політичної кризи, викликаної спробами розпуску Верховної Ради п’ятого скликання. Але ставати постійним елементом політичної практики такий принцип не повинен. Сформована на основі такого підходу ЦВК приречена бути копією самої Верховної Ради, політичним органом. Погодьтеся, що з функціями незалежного організатора виборів це узгоджується не зовсім", - пояснив голова ЦВК.

При цьому він нагадав, що спеціальна норма закону "Про Центральну виборчу комісію", відповідно до якої президент може вносити для призначення Верховною Радою лише ті кандидатури, які запропоновані депутатськими фракціями, з’явилася в законі в кінці весни 2007 року, тобто за декілька днів до призначення нинішнього складу Комісії.

"Але в майбутньому ця норма може застосовуватися лише в одному випадку - при достроковому припиненні повноважень всього, підкреслюю - всього складу Комісії. Не кожного окремого її члена, а всього органу в цілому. Для ухвалення відповідного рішення крім подання президента України, до речі, потрібно конституційну більшість - 300 голосів народних депутатів", - зазначив голова ЦВК.

За його словами, загальні правила, за якими має формуватися персональний склад ЦВК, "виглядають зовсім по-іншому".

"Перш за все, це конституційна норма про те, що члени Центральної виборчої комісії призначаються на посади Верховною Радою за поданням президента України. У свою чергу, закон про ЦВК передбачає, що в поданні президента про призначення на посади членів Комісії враховуються пропозиції депутатських фракцій, створених у поточному скликанні Верховної Ради", - підкреслив Охендовський.

"Очевидно, що формально-юридично ця норма не імперативна. Як подання, повністю засноване на пропозиціях фракцій, так і подання, що враховує їх у тій чи іншій мірі, слід вважати відповідними закону. При цьому сам механізм внесення пропозицій фракцій щодо кандидатур на посади членів ЦВК законом не встановлений", - додав він.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.