Українська влада лишається таталітарною. Чиновники несанкціоновано не говорять |
Найбільше цей рудимент тоталітаризму поширений на Донеччині, наголошуєся у прес-релізі Незалежної медіа-профспілки.
“За словами журналістів посадовці не мають бажання спілкуватися з ними, коментувати свої рішення, відповідати на гострі питання, – сказав Сергій Гузь, голова Медіа-профспілки. – Звісно, що не всі чиновники так себе поводять, але в підсумку бюрократія викликає у журналістів негативне ставлення”.
Як правило, працівникам ЗМІ доводиться постійно долати різноманітні бюрократичні перепони. Однак тут діє загальне правило бюрократії: спочатку отримати дозвіл начальства, а потім спілкуватись з пресою. Така практика поширена не тільки в Донецьку чи Краматорську, але й у Львові й Києві.
Проблемним питанням залишається технологія роботи з інформацією, практична недоступність офіційних документів. І це правило стосується всіх, без виключення органів влади.
“Практика така: прийшов на сесію, послухав виступи депутатів, написав матеріал – журналісти не мають можливості подолати бюрократичні перешкоди за час, який виділяє редакція, – пояснив Сергій Гузь. – В результаті читачі в деталях знайомляться з тим, куди один депутат послав іншого, а справді важливі рішення залишаються поза випусками новин”.
Як повідомлялося раніше центральні органи влади, зокрема Секретаріат Президента, зробив більш жорсткими умови акредитації журналістів, вимагаючи навіть копію диплома про освіту чи рекомендацій колег від незалежних журналістів.
Таке ставлення української влади до медіа, які виконують роль суспільного комунікатора, явно не відповідає принципам демократичного державного устрою, про наявність якого в Україні постійно публічно наголошують керівники держави.