Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українського сланцевого газу ще немає, але він вже дратує Кремль

Газоват 5415 переглядів

Опубліковано - 16.07.2013 19:41 | Всі новини | Версія для друку

Українського сланцевого газу ще немає, але він вже дратує Кремль
Українського сланцевого газу ще немає, але він вже дратує Кремль
Компанії з ЄС і США, які планують видобувати сланцевий газ в Україні, виступають проти передачі її газотранспортної системи в управління російському монополісту “Газпрому”.

Про це заявив заступник голови комітету Державної Думи РФ з енергетики, президент Російського газового товариства Павло Завальний.

"Є вплив у якійсь мірі Євросоюзу і США (у питанні недопуску "Газпрому" до ГТС України, - ред.). Усі родовища передбачуваного сланцевого газу за схемою УРП розробляються американськими компаніями, і в перспективі їм буде потрібен доступ до труби, вони бояться обмежень доступу до труби, у разі значних обсягів видобутку, що перевищують потреби України", - сказав він.

Депутат вважає, що такі компанії лобіюють збереження трубопроводу у власності держави, і це накладає обмеження на прийняття рішення урядом України про можливість модернізації і управління ГТС російським Газпромом.

Завальний також вважає, що з політичних причин, не пов’язаних з економікою, Україна відмовляється від створення консорціуму з управління її ГТС.

"Позиція в Україні проста -"сам не гам і другому не дам". Самі не справляються і нам не дають можливість, тому Росія буде будувати Південний потік. Причина цьому - чисто політична. Економіки тут немає", - сказав Завальний.

За його словами, якщо Україна дасть можливість Росії провести модернізацію ГТС, стати учасником у її в управлінні, то це буде гарантована надійність поставок, як для України, так і для Європи.

Нагадаємо, що на початку липня глава російського Фонду національної енергетичної безпеки Костянтин Симонов заявив, що Росія не піде на зниження ціни на газ для України без передачі під її контроль української ГТС і тому посилює тиск на українську сторону для вирішення цього питання.

Як повідомлялося раніше, за словами Президента Віктора Януковича, Україна не виключає можливості передачі в оренду ГТС у рамках створення консорціуму з її управління. Поки розглядається можливість створення як двостороннього - з Росією, так і тристороннього - з РФ і ЄС - консорціуму з управління ГТС.

Газотранспортна система України є другою в Європі і однією з найбільших у світі. Загальна протяжність газопроводів (без урахування нових об’єктів), які експлуатує компанія, становить 37,1 тис. км, зокрема магістральних газопроводів - 22,2 тис. км і газопроводів-відводів - 14,9 тис. км. Кількість газорозподільних станцій (ГРС) становить 1449.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.