Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Експерти не розділяють оптимізму щодо врожаю

Економіка 5067 переглядів

Опубліковано - 16.07.2013 22:38 | Всі новини | Версія для друку

Експерти не розділяють оптимізму щодо врожаю
Експерти не розділяють оптимізму щодо врожаю
Цього року в Україні слід чекати неврожаю зернових.

Про це заявляють в Асоціації приватних фермерів і приватних землевласників.

За інформацією експертів, Україна збере не 54-60 млн тонн зернових, як зазначають представники уряду й консалтингові агенції, а не більше 45 млн тонн. З них половина піде на експорт, а решта залишиться на внутрішньому ринку.

"Рекорду по урожайності цього року немає. Пшениця не вродила в Криму, Запорізькій області, частина Херсонської області. Заяви про 10 млн тонн ячменю — безглузді. Їх поширюють консалтингові компанії, які навіть не знають, де в корови хвіст — спереду чи ззаду. Буде не більше 5 млн ярого ячменю. З цього виходить, що в нас не буде якісного посівного матеріалу. Треба зараз над цим думати. Фермери не хочуть сіяти озиму пшеницю. Собівартість пшениці - 1600 гривень за тонну. Трейдер забирає її за 1300 гривень. Цього мало, щоб покрити собівартість. Треба дати справедливу ціну на зерно, щоб було за що сіяти. Треба заплатити тим, хто приносить золото в казну країни. Якщо ситуація не зміниться — половина дрібних фермерів її не посіє", - заявив Іван Томич, голова Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Експерти наголошують, що потрібно сприяти дрібним фермерам: знизити кредитні ставки, зменшити корупцію, встановити справедливу ціну на зерно, яка покриватиме собівартість.

"На логістиці від поля до корабля в порту з кожної тонни в нас затрати 400-500 грн. З них 200-300 грн відкати на дозволи, хабар дорожній інспекції, зважування, припортова лабораторія. У нас жнива і в них жнива виходить. Коли говорять, що нам дають 1600 гривень, то селянин з цього отримує 1200 гривень в кращому випадку", - зауважив Микола Миркевич, президент Асоціації фермерів і приватних землевласників.

Як повідомлялося раніше, директор консалтингової агенції "ААА" Сергій Наливка прогнозував, що валовий врожай зернових в Україні цього маркетингового року може сягнути рекордних 60 млн тонн.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Вони вважають життя наше забавою і житіє прибутковою торгівлею, бо кажуть, то повинно ж звідкілясь мати прибуток, бодай із зла”
Біблія

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.