Аратта - На головну

26 грудня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Портнов вважає грузинський досвід неприйнятним для України

Влада 4837 переглядів

Опубліковано - 2.08.2013 12:43 | Всі новини | Версія для друку

Портнов вважає грузинський досвід неприйнятним для України
Портнов вважає грузинський досвід неприйнятним для України
Радник Президента Андрій Портнов вважає, що правоохоронній системі України не потрібно проводити люстрацію, використовуючи довід Грузії, а необхідно поступово впроваджувати нові стандарти.

Портнов в інтерв’ю газеті «Коммерсант-Украина» висловив сумнів, що українська правоохоронна система має взяти приклад з грузинських реформ та провести масштабну кадрову ротацію.

«У нас вирішити цю проблему можна хіба що набравши співробітників міліції на Місяці, а співробітників прокуратури - на Марсі. Якщо серйозно - ну де нам знайти 200 тис. міліціонерів? Це утопія, що б не казали деякі опозиційні діячі! Ми вводимо нові стандарти і міняємо ситуацію еволюційним шляхом», - сказав він.

Разом з тим радник Президента нагадав, що новий Кримінально-процесуальний кодекс значно покращив роботу правоохоронної системи. «Проблема ж не тільки в міліції чи прокуратурі - давайте подивимося на адвокатський корпус, який продовжує критикувати Кримінальний процесуальний кодекс, але в масі своїй не застосовує ті можливості, які йому цей кодекс надав! Те ж саме в міліції, яка іноді не застосовує норми КПК. Але як їх змусити це робити? Потрібно написати кодекс про порядок вивчення КПК? А на справді кодекс тут ні при чому! Це питання ефективності роботи керівника правоохоронного органу та забезпечення елементарного порядку у підзвітному відомстві!», - сказав Портнов.

В той же час він відзначив, що новий законопроект про прокуратуру передбачає значне скорочення повноважень прокурорів, а також ліквідацію 122 спецпрокуратур.

Разом з тим Портнов відмовився спрогнозувати, скільки прокурорів буде звільнено унаслідок реформи.

«Вважаю неетичним робити такі прогнози. Закон у прикінцевих положеннях наказує генеральному прокурору оптимізувати структуру Генпрокуратури, а уряду та іншим органам влади - здійснити пов’язані з цим дії, наприклад, в частині бюджетного планування. Упевнений, що генпрокурор знайде правильне і мудре рішення, як провести оптимізацію і передислокувати сили, які залишаться після ліквідації загального нагляду, в інші інтелектуальні сфери в рамках повноважень прокуратури», - сказав Портнов.

На питання куди буде направлено майно та приміщення прокуратур, Портнов відповів: «Мій досвід показує, що держава знайде, куди все це подіти. Держапарат постійно скорочують, а з приміщень при цьому ніхто нікуди не виїжджає».

Як повідомлялось, в Адміністрації Президента завершили підготовку законопроект «Про прокуратуру» та готові направити його на експертизу до Венеціанської комісії.

Від «Аратти»: нам, громадянам, не зрозумілим залишається навіщо в Україні армія з 200 тисяч міліціонерів і система МВС побудована за прототипом НКВД?

Так само не зрозуміло, навіщо прокуратура і суди «архитектора» соціалістичної законності Вишинського? Може варто хоча б повернути ті принципи правосуддя і правоохоронної системи, які були до більшовицького заколоту?
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація не помирає від інфаркту, вона помирає тому, що в неї відібрали мову”
Ліна Костенко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.