![]() |
У Путіна - нав'язлива ідея: українська газова труба |
Про це повідомив Президент РФ Володимир Путін, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки.
Путін заявив це в контексті позиції з приводу Європейської хартії з енергетичної безпеки.
Зокрема, він зазначив, що Росія не проти погоджувати принципи взаємодії в енергетичній сфері з ЄС.
За його словами, принципи, закладені в Енергетичній хартії, «загалом і в цілому прийнятні, але сама хартія нас не дуже влаштовує», - сказав Путін, додавши, що вона не виконується, зокрема, для Росії досі закритий ринок ядерних матеріалів.
Путін також підкреслив, що принципи, закладені в Європейській енергетичній хартії, використовуються Росією в роботі, наприклад, з німецькими компаніями. Він повідомив, що недавно була підписана угода між російським «Газпромом» і німецькою компанією BASF, яка, по суті, припускає обмін активами.
Він висловив готовність і далі працювати в цьому напрямі. За словами Президента РФ, до кожного конкретного випадку потрібно підходити зважено, зрозуміти, «що ми віддаємо, що віддає наш партнер, порахувати, зробити незалежну міжнародну оцінку і ухвалити рішення. Ми до цієї роботи готові», - сказав Путін, додавши, що зараз «ми те ж саме, такий же варіант співпраці обговорюємо з нашими українськими друзями».
Також в ході конференції Путін підкреслив, що Росія сьогодні хоче встановити єдині для всіх ринкові принципи відносин в енергетичній сфері. «Ціна на енергоносії повинна визначатися ринком, а не бути предметом політичних спекуляцій, економічного тиску, шантажу», - підкреслив Президент РФ.
Він також сказав, що зараз Росія прагне перевести свої відносини із споживачами і транзитерами нафти і газу на ринкові і прозорі принципи, а також на довгострокові контракти.
Путін нагадав, що до минулого року між Україною і Росією не існувало таких домовленостей, які б забезпечували безперебійні постачання газу до Європи. «Протягом 15 років ви (Європа) залежали від того, чи домовляться Україна і Росія між собою за умовами і щодо цін на постачання нашого газу до самої України; а якщо не домовляться, все – європейські споживачі сиділи б без газу. Така ситуація вас влаштовує? Думаю, ні», - підкреслив Путін.
За його словами, у важкій дискусії з Президентом України Віктором Ющенком вдалося вийти на підписання окремих контрактів на постачання до України газу і окремо п’ятирічний контракт на транзит до Європи. «Не дивлячись на всі скандали та інше: захист інтересів, боротьбу думок… ми змогли домовитися з Президентом України. Я вважаю, що він ухвалив відповідальне, виключно правильне, ринкове рішення. Дякую нам потрібно сказати й Україні за це рішення», - підкреслив Путін.
Нагадаємо, 1 лютого п.р. Президент Росії Володимир Путін заявив, що Україна має намір запропонувати повернутися до ідеї створення газотранспортного консорціуму шляхом обміну частки в українських газопроводах, по яких російський газ експортується до Європи, на доступ до видобутку газу в Росії. Путін сказав, що влада України і експерти в Росії готують пропозиції, і він планує обговорити їх найближчим часом з Президентом Віктором Ющенком і урядом Віктора Януковича.
5 лютого на засіданні урядового комітету з питань правової політики, оборони, міжнародної співпраці і європейської інтеграції прем’єр-міністр України Янукович заявив, що українська газотранспортна система була і залишається в державній власності.
6 лютого Верховна Рада України прийняла закон, яким забороняється відчуження майна НАК «Нафтогаз України» і газотранспортної системи України.