Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сьогодні - Міжнародний день музеїв

Подія дня 11797 переглядів

Опубліковано - 18.05.2006 13:23 | Всі новини | Версія для друку

Сьогодні - Міжнародний день музеїв
Сьогодні - Міжнародний день музеїв
Вітання Міністра культури і туризму України Ігоря Ліхового з нагоди Міжнародного дня музеїв.

Вельмишановні колеги! Дорогі друзі українських музеїв!

Щороку 18 травня - цей сповнений весняного сонця і квітів день, музейні працівники України і наші зарубіжні колеги відзначають своє професійне свято – Міжнародний день музеїв.

Збережена та осмислена культурна спадщина кожного народу – невичерпне джерело людської пам‘яті, міцні підвалини духовних основ нації, гарантія гідного поступу людства в майбутнє.

Україну з повним правом можна віднести до країн з багатогранною та унікальною культурною спадщиною – її визначні пам‘ятки археології, історії, архітектури та містобудування, монументального, образотворчого, сценічного і музичного мистецтва є невід‘ємною частиною європейського та світового культурного надбання. Славні і багаті традиції музейного будівництва сягають глибини часів Київської Русі - знаменитої книгозбірні Ярослава Мудрого.

Музеї, як справжні храми нашої духовності, здавна свято бережуть пам‘ять народу, крізь час і відстань єднають нас у прагненні до прекрасного, у пошані до свого минулого, у любові до рідної землі, національної культури.

Велику і подвижницьку роботу ведуть музейні колективи України. Прокладаючи дороги з минулого до сучасності, музеї своєю діяльністю сприяють розбудові держави, реалізації її культурної політики. Результатами Вашої праці є численні унікальні виставки, наукові експозиції, віднайдені, відреставровані і дбайливо збережені сотні тисяч музейних предметів, з якими щороку знайомляться мільйони відвідувачів з десятків країн світу.

Зацікавленість Президента та Уряду України у збереженні національної культурної спадщини та у розвитку музеїв дають нам підстави сподіватися, що кращі традиції музейної справи в Україні матимуть свій поступ, а музеї все більше слугуватимуть формуванню патріотичних почуттів та гармонійному розвитку особистості. Самовіддана творча праця і професіоналізм музейних працівників є найкращою запорукою духовної скарбниці нашої культури, збагаченню і примноженню.

Хай свято, яке відзначаємо всенародно, стане гарною нагодою сказати всім музейним працівникам, реставраторам, археологам, мистецтвознавцям, краєзнавцям, історикам, щедрим меценатам - усім шанувальникам старовини слова глибокої вдячності за вашу працю і побажати надії і віри у майбутнє, і нових успіхів у вашій благородній справі, міцного здоров‘я, натхнення і відчуття причетності до вічного.

З повагою
Міністр культури і туризму України
І.Ліховий
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Подія дня»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той не вартий пошани”
Максим Рильський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.