Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Opportunity почав шукати сліди катастрофи, що позбавила Марс прісної води

У світі науки 8796 переглядів

Опубліковано - 15.08.2013 16:32 | Всі новини | Версія для друку

Opportunity почав шукати сліди катастрофи, що позбавила Марс прісної води
Opportunity почав шукати сліди катастрофи, що позбавила Марс прісної води
Марсохід Opportunity, що працює на Марсі вже майже десять років, почав досліджувати геологічні сліди найбільшої екологічної катастрофи, в результаті якої на Червоній планеті зникла прісна вода, придатна для підтримки життя.

Про це повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на NASA.

Три місяці тому марсохід відправився у довгий шлях від точки Кейп-Йорк (Cape York), де він працював близько двох років, до точки Соландер-пойнт (Solander Point), де знаходяться геологічні відклади, якісформувалися кілька мільярдів років тому, коли прісне водне середовище на Марсі стало кислотним.

"Ми зробили це. Подорож (довжиною 2,4 кілометра) пройшла добре, Opportunity зараз зовсім поруч із точкою Соландер-пойнт... У нас є час на дослідження контакту між двома геологічними шарами", - говорить Метт Голомбек із Лабораторії реактивного руху NASA.

Марсохід Opportunity був висаджений на Марс 3 січня 2004 року. Зараз він досліджує західну крайку 22-кілометрового кратера Індевор, де знаходиться і Кейп-Йорк, і точка Соландер-пойнт.

На новому місці ровер буде досліджувати контакт між шаром Барнса, що складається з сульфатних мінералів, що формувалися в кислотному середовищі і більш древніми породами, які потрапили на поверхню після удару метеорита, в результаті якого виник кратер Індевор. Ці древні породи, як розраховують учені, можуть містити мінерали, що сформувалися в присутності прісної води.

У даний час в південній півкулі Марса, де знаходиться марсохід, настає зима, інтенсивність сонячного випромінювання падає, падає і потік енергії від сонячних батарей Opportunity. Однак вчені сподіваються, що ровер зможе працювати і взимку.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо знаєш себе і супротивника, то завжди виграватимеш. Якщо знаєш себе, але не знаєш супротивника - один раз переможеш, всі інші - програєш. Якщо не знаєш ні себе, ні його - завжди програватимеш”
Цзу Дзинь

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.