Аратта - На головну

25 грудня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Переваги угоди про асоціацію з ЄС першими відчують українські виробники продуктів харчування

Світ навколо нас 5308 переглядів

Опубліковано - 20.08.2013 18:26 | Всі новини | Версія для друку

Переваги угоди про асоціацію з ЄС першими відчують українські виробники продуктів харчування
Переваги угоди про асоціацію з ЄС першими відчують українські виробники продуктів харчування
Положення договору про вільну торгівлю не пропонують значних стимулів експортерам сировинних матеріалів, проте є дуже сприятливими для виробників продуктів харчування.

Про це стверджують аналітики Польського інституту міжнародних відносин (PISM) Пьотр Косьцінські та Євген Воробйов у своєму дослідженні «Виграють чи програють українські олігархи від підписання угоди про асоціацію».

Аналітики Польського інституту міжнародних відносин (PISM) вважають, що у короткотерміновій перспективі від ліквідації ввізних тарифів у межах зони вільної торгівлі виграють найбільше виробники їжі, а експортери сировинних матеріалів навпаки переживатимуть короткострокові ризики, проте зможуть отримати певну користь пізніше.

«Зігдно з положеннями договору про вільну торгівлю українські олігархи можуть виграти у короткотерміновій перспективі від скасування ввізних тарифів, які раніше перешкоджали їхньому доступу на ринок ЄС. Найбільше виграють виробники продуктів харчування», - стверджують аналітики PISM. Зменшення мита, наприклад, буде корисним кондитерському гіганту ROSHEN, зважаючи на те, що з цих продуктів стягується мито у розмірі 35-40%.

«Договір про асоціацію передбачає поступове наближення українського законодавства до правил ЄС, що потребуватиме значної лібералізації ринку. Такий план дій може спричинити опір з боку олігархів, оскільки він загрожує підірвати їхні моделі прибутку», - вважають аналітики. Це може стати ще однією причиною не підтримувати підписання договору про асоціацію.

«Важка залежність від експорту сировинних матеріалів є серйозною причиною для небажання олігархів підтримувати договір із цілком економічних причин», - зазначають аналітики.

«Положення договору про глибоку і всеохопну зону вільної торгівлі не пропонують тарифних стимулів українським експортерам залізної руди (нульове мито імпорту) та феросплавів (низькі тарифи). Аналогічно, торгові компанії, контрольовані «Сім’єю», в даний момент стикаються із перешкодами у експорті сильно субсидованого вугілля до ЄС, оскільки імпортні тарифи не накладаються на цю сировину», - підсумовують вони.

Проте «треба також взяти до уваги, що великий український бізнес може отримати ширший доступ до північноамериканських ринків після того як ЄС і США підпишуть договір про зону вільної торгівлі». Це, на думку, аналітиків має стати одним із ключових інструментів переконання українських олігархів з боку представників ЄС. «Європарламент та польський Сейм могли б використати міжпарламентські зв’язки із українською Верховною Радою, оскільки більшість олігархічних груп там представлені».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.