Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У давньому Єгипті ремісники володіли таємницями обробки заліза

У світі науки 9411 переглядів

Опубліковано - 20.08.2013 22:43 | Всі новини | Версія для друку

У давньому Єгипті ремісники володіли таємницями обробки заліза
У давньому Єгипті ремісники володіли таємницями обробки заліза
Британські вчені під керівництвом Тіло Ререна з Університетського коледжу Лондона довели, що 5 тисяч років тому єгиптяни обробляли залізо з метеоритів.

Як йдеться у статті, опублікованій в Journal of Archaeological Science, це говорить про те, що це сталося за два тисячоліття до того, як стародавні єгиптяни почали добувати залізну руду, повідомляє ТСН.

Під приціл вчених потрапили намистини віком п’ять тисяч років, знайдені в 1911 році неподалік від Аль-Гірзи в Єгипті в похованні додинастичного періоду.

Археологи сканували намистини потоками нейтронів і рентгенівськими променями і виявили в їх матеріалі високі концентрації нікелю, кобальту, фосфору та германію, що характерно для метеоритної речовини.

Як зазначає Ререн, якби намистини були викувані з металевої руди, ці речовини містилися б лише в мікроскопічних кількостях.

Але з’ясувалося, що метал був спочатку розплющений, а потім згорнутий. Цей метод відрізняється від звичайного способу виготовлення кам’яних намистин, в яких просвердлюють отвір.

На думку вчених, це говорить про те, що єгипетські ковалі володіли прийомами роботи з метеоритним залізом задовго до настання залізного віку.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Розум може підказати, чого слід уникати, і тільки серце промовляє, що слід робити”
Жозеф Жубер

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.