Берлін закликає Москву поважати право України торгувати з ЄС |
Уряд Німеччини уважно стежить за розвитком подій навколо торгівельних обмежень, встановлених Росією щодо українських товарів.
"Україна повинна мати можливість розвивати тісні, в тому числі й економічні, відносини, як з Росією, тік і з ЄС. Це мають визнати й партнери України", - повідомила речниця федерального уряду, коментуючи на запит Deutsche Welle торгівельну війну між Україною і Росією, яка, судячи з повідомлень преси та заяв урядовців, тривала з кінця липня до початку цього тижня.
В німецькому уряді нагадали, що підтримують подальше зближення України з Європейським Союзом і сподіваються на підписання Угоди про асоціацію на Вільнюському саміті Східного партнерства у листопаді.
Утім, для цього необхідно виконати критерії, сформульовані раніше Європейським Союзом.
Тимошенко ніхто не "здавав"
Важливими критеріями ЄС німецький уряд називає поступ у питанні ухвалення виборчого законодавства, яке відповідало би європейським стандартам, у реалізації Порядку денного асоціації, а також припинення практики вибіркового правосуддя.
"Якщо подивитися на нинішню ситуацію в Україні, то не можна не помітити суттєвих недоліків з точки зору поваги до засад правової держави. Важливим прикладом цього є ув’язнення колишньої прем´єр-міністерки Юлії Тимошенко. Таким чином Україна досі не виконала названих критеріїв", - зазначила речниця уряду Німеччини.
У Берліні наголосили на незмінності своїх позицій щодо умов підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Тим часом українські ЗМІ повідомляють про зміну у позиції німецького керівництва, яке нібито вже не наполягає на звільненні Тимошенко як обов’язковій умові підписання угоди з ЄС.
Зокрема, таку інформацію наприкінці минулого тижня із посиланням на власні джерела розповсюдило видання "Дзеркало Тижня". Саме підвищенням шансів на підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, за інформацією видання, пояснюються жорсткі дії Москви, яка не подлишає сподівань схилити Україну до вступу до Митного Союзу.