Росія вже не купує українські літаки |
Про це пише "Комерсант- Україна" .
Згідно з повідомленням, найбільша кількість замовлень отримала російська Об’єднана авіабудівна корпорація (ОАК): сума підписаних угод на постачання 173 цивільних літаків становила 9 млрд доларів.
Крім того, ОАК уклала договір з міноборони РФ про сервісне обслуговування на суму 3 млрд доларів. Підсумкова сума всіх угод становила 12 млрд доларів, перевищивши результат МАКС -2011 на 2 млрд доларів.
За словами президента ОАК Михайла Погосяна, укладені контракти припали порівну на літаки SSJ -100 і МС -21.
Як пише видання, українське держпідприємство "Антонов" представило в Жуковському реактивний літак Ан -158, нову модифікацію біплана Ан -2-100 і військово -транспортний Ан -70.
"Не можу сказати, що на МАКС- 2013 мало цікавилися українськими літаками. Але зараз Ан -140 не надто приваблює російські авіакомпанії через високу вартість. Хоча поставки в інтересах міноборони Росії тривають. Ан - 148 може будувати Воронезький завод - літаки насамперед йдуть державним замовникам РФ. Ну а по Ан -70 серйозних просувань у питанні придбання цього літака військово - повітряними силами немає", - пояснив глава аналітичного відділу агентства Авіапорт Олег Пантелєєв.
Сам "Антонов" не підписував прямих контрактів на постачання літаків. Але російська лізингова компанія Ільюшин Фінанс Ко (ІФК; укладала майже всі міжнародні контракти на постачання Ан -148 і Ан -158) і "Росексімбанк" (дочірня структура ВЕБ) уклали договір про фінансування поставок до чотирьох літаків Ан -148 і Ан -158 у 2014 - 2015 роках для передачі в лізинг кубинській державній компанії Cubana de Aviacion.
Загальна сума угоди - близько 100 млн доларів. Ця угода про поставку літаків російсько-українського виробництва була укладена ще в 2012 році на авіасалоні в Фарнборо.
Крім того, під час роботи авіасалону МАКС- 2013 ІФК передала кубинським замовникам вже третій регіональний Ан -158, довівши таким чином загальну кількість поставлених Кубі цивільних літаків до 10.