Аратта - На головну

25 грудня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Євроінтеграція. Олігархи хочуть в ЄС, але бояться закону

Політика 7103 перегляди

Опубліковано - 6.09.2013 10:19 | Всі новини | Версія для друку

Євроінтеграція. Олігархи хочуть в ЄС, але бояться закону
Євроінтеграція. Олігархи хочуть в ЄС, але бояться закону
Власники великого бізнесу в Україні в переважній більшості підтримують асоціацію з Європейським союзом, говорять і експерти, і самі бізнесмени.

Винятком є олігархи, які очолювали підприємства з радянського часу і не хочуть перелаштовуватися. Фахівці констатують, що останнім аргументом на користь асоціації з ЄС стала «торговельна війна», ініційована Росією.

Підписання Україною Угоди про асоціацію з Європейським союзом, яке може відбутися у листопаді у Вільнюсі, принесе зміни, вигідні для великого бізнесу, заявив у четвер Радіо Свобода власник аграрних та харчових підприємств, один із 50 найбагатших українців за версією журналу «Форбс», депутат-регіонал Борис Колесніков.

«У нас не може бути таких груп, які не підтримують євроінтеграцію. Чим сильнішою буде конкуренція, тим краще розвиватимуться українські підприємства, бо конкуренція породжує якість. В мене і в моїх друзів є підприємства з найсучаснішою технікою, з роботами, яких немає більше ніде в світі. Тому нам немає чого боятися європейських конкурентів», – запевняє Колесніков.

Днями шведський економіст Андерс Ослунд висловив думку про те, що в українському бізнесі дуже мало тих, хто виступає проти асоціації з ЄС та за Митний союз. Один із найбільших прихильників асоціації – друга після Президента за впливовістю людина в Україні – Рінат Ахметов, каже Ослунд. Він бачить причину такого ставлення в тому, що Ахметов продає свою сталь країнам ЄС.

Рінат Ахметов, зі свого боку, в коментарі журналістам зазначив, що після торговельного протистояння з Росією Україна має винести важливі уроки.

«Ця ситуація на кордоні зробить сильнішими Україну, український бізнес і кожного українця. Ми з цього маємо набути досвіду, подивитися на себе: що ми робили правильно і неправильно. Правильно – проаналізувати, і в майбутньому щоб ми від цього лише ставали сильнішими, – каже Ахметов. – І щоб ми від цього не залежали. Щоб від України залежало, а Україна не залежала».

Експерти: в Митному союзі бізнес українців буде під загрозою

Переважна більшість українських олігархів зацікавлена в тому, щоб Україна долучилася до асоціації з ЄС, заявив у коментарі Радіо Свобода політолог Олександр Палій.

«Всі розуміють, що в разі серйозної інтеграції до Митного союзу їхні бізнеси є під загрозою – бо права власності, верховенство закону в Росії часто є порожніми словами. Все їм подобається у Європі, передовсім – недоторканність власності. Одна проблема: європейські закони вони не дуже хочуть виконувати», – підсумовує політолог.

Серед основної маси власників великого бізнесу, які прагнуть до Європи, є певні винятки, зазначив у розмові з Радіо Свобода інший український політолог, Віталій Бала.

«Олігархи сподіваються не лише збільшити доступ до європейських ринків, а й захистити свій капітал, легалізувати його. Винятки – так звані «червоні директори», тобто мільйонери пенсійного віку, які звикли інтегруватися у пострадянський простір або лише користуються дивідендами, а бізнесом займаються менеджери. Ці люди не хочуть нічого змінювати», – пояснює Бала.

Таких серед українських бізнесменів, на думку політолога – не більше ніж 10 відсотків. Олександр Палій називай й інший виняток: на його думку, колишній російський, а нині український бізнесмен, новообраний депутат-регіонал Вадим Новинський неоднозначно ставиться до вибору між ЄС та Митним союзом, оскільки, з одного боку, він походить з Росії та мав там бізнес, з іншого – добре знає, що в Митному союзі більше шансів втратити свої активи, ніж в асоціації з ЄС.

У деяких галузях бізнес очікує від асоціації й позитиву, і негативу

Попри загальне позитивне ставлення великого бізнесу до асоціації з ЄС, в представників кожної галузі є свої специфічні погляди та свої інтереси щодо цього. Зокрема, директор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа каже, що на власників агрохолдингів угода не матиме ані значного позитивного, ані негативного впливу.

«Угода про асоціацію – дуже збалансована, вільна торгівля в частині АПК – умовність, бо найбільш болючі позиції для європейських фермерів з неї вилучені, тож там будуть якісь мита, квоти чи стримувальні заходи для українських виробників. Вільної торгівлі за всіма вигодами аграрної продукції не буде», – говорить Лапа.

Подібні неоднозначні очікування мають і співвласники великого бізнесу в паливно-енергетичному секторі, зокрема і групи Дмитра Фірташа, Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та інших, вважає експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

«З одного боку, асоціація з ЄС відкриє дорогу іноземним інвесторам та кредитним коштам, що вигідно для галузі, з іншого боку – збільшиться конкуренція, вартість енергоресурсів зросте до середньоєвропейського рівня. Це означає, що власникам енергетичних об’єктів треба або модернізувати їх, або виходити з ринку», – зауважує експерт.

Основним аргументом за європейську інтеграцію, на думку багатьох аналітиків, залишається те, що в умовах об’єднаної Європи українські олігархи можуть отримати гарантії збереження своїх активів, на відміну від Митного союзу з Росією.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.