Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія перетворює Севастополь з військовї бази на політичну

Імперія «Совок» 4586 переглядів

Опубліковано - 10.09.2013 10:40 | Всі новини | Версія для друку

Росія перетворює Севастополь з військовї бази на політичну
Росія перетворює Севастополь з військовї бази на політичну
Значення Севастополя як стратегічної бази для розташування суден Чорноморського флоту Росії змінюється на більш політичне, у зв’язку із розвитком порту Новоросійськ та зміцненням військової присутності РФ у Середземномор’ї.

«Російський флот вирішив перевести три судна, що пербували на базі у Севастополі в Україні до своєї відновленої середземноморської флотилії», - пише у своїй статті на сайті The Jamestown Foundation Максим Бугрій.

«Так, 4 вересня Москва перевела туди свій есмінець «Смєтлівий». Деякі із суден, що базуються у Севастополі, рухалися до Середземномор’я через Новоросійськ, включно із кораблем радіоелектронної розвідки «Пріазовьє» та великим десантним кораблем «Ніколай Фільчєнков».

Видання стверджує, що попри взаємне публічне задоволення російського та українського флотів розподілом бази у Севастополі, «оренда російським чорноморським флотом цієї бази сильно попсована непорозуміннями, про які повідомляють місцеві медіа. З серпня штаб-квартира чорноморського морського флоту Росії отримала листа від української сторони із вимогою, щоб два російські допоміжні судна офіційно подали клопотання щодо продовження перебування в Україні або покинули Севастополь до кінця дня».

Крім того, триває ще одна суперечка щодо модернізації Чорноморського флоту.

«Адміністрація Віктора Януковича намагається утримувати Росію від розміщення нового класу військових суден у Севастополі, що призведе до посилення мілітаризації регіону Чорного моря; адміністрація ж ставить за умову участь українських оборонних компаній у модернізації», - зазначає Бугрій.

Він прогнозує, що у зв’язку з відсутністю порозуміння між Москвою та Києвом щодо модернізації Чорноморського флоту у Севастополі, нові судна Росія розташовуватиме у Новоросійську.

«Новоросійськ має кілька переваг для російського Чорноморського флоту, щоб зробити його основною базою, навіть якщо Росія сподівається зберегти свою присутність у Севастополі. Головна перевага Новоросійська – це його розташування на російській території, що надає Росії певний важіль проти українського курсу у бік Заходу. Також це зменшує російську логістику та витрати на поставку товарів», - вважає експерт.

Перевагою Новоросійська є також те, що російські судна зможуть перевозити ракети із атомними боєголовками, що заборонено у Севастополі. Основною ж перевагою Севастополя є його доступність за будь-якої погоди.

«Навіть зважаючи на те, що Севастополь продовжує служити як основна база російського Чорноморського флоту, його обґрунтування є в основному політичним – як засіб утримування російських євразійських позицій», - стверджує експерт.

«Поки що український уряд продовжує дотримуватися харківських угод «газ в обмін на флот». Проте майбутня українська конвергенція із спільною політикою безпеки і оборони Європейського Союзу може запропонувати різні варіанти для України. З іншого боку, якщо Росія хоче зміцнити свою військову присутність у Середземномор’ї, вона ймовірно намагатиметься розмістити первинні ресурси для започаткування баз у цьому стратегічно важливому регіоні, наприклад, розширюючи свою невелику базу у Тартусі у Сирії, що зменшить важливість як Новоросійська так і Севастополя», - підсумовує експерт.

Проте так чи інакше, ми можемо стверджувати, що значення Севастополя для російського Чорноморського флоту змінюється із стратегічного на суто політичне.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Майбутнє відкидає свою тінь назад”
Іоганн Гете

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.