Митна війна. Росія застосувала «український досвід» до Литви |
Відповідний лист міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс направив Верховному представнику Європейського союзу у закордонних справах і політиці безпеки Кетрін Ештон, заступнику голови Європейської Комісії Сіїму Калласу, а також членам Європейської комісії Альгірдасу Шеметі, Карелу де Гухту і Штефану Фюле, повідомляється на офіційному сайті МЗС Литви.
Згідно з повідомленням, міністр письмово проінформовано установи Європейського Союзу про застосовувані з 11 вересня митні заходи на литовсько-російському кордоні. Зокрема, всі перевезені з Литви вантажі й перевізники піддаються ретельній перевірці , що значно погіршує торгівлю. При цьому, за даними литовського МЗС, із 30 серпня на литовсько-російському кордоні ретельній перевірці піддаються тільки зареєстровані в Литві легкові автомобілі, через що МЗС був змушений рекомендувати громадянам Литви при можливості утриматися від поїздок в Калінінградську область.
«Ці заходи є невиправданими, дискримінаційними і чинять негативний вплив на конкурентоспроможність транспортної і торговельної систем і Литви, і всього Євросоюзу , - підкреслюється в листі глави МЗС Литви, - вступивши до Світової організації торгівлі (СОТ), Росія взяла на себе зобов´язання утримуватися від дій, які несумісні з угодою СОТ, проте теперішні дії російської сторони доводять зворотне».
Глава литовського зовнішньополітичного відомства висловив сподівання, що Європейська Комісія настійно закличе Росію дотримуватися міжнародних зобо´язань і припинить застосовувати дискримінаційні заходи щодо литовських фізичних або юридичних осіб.
Як повідомлялося раніше, з 14 серпня Федеральна митна служба Російської Федерації повністю зупинила український експорт.
Ситуацію з українськими вантажами, які надходять до Росії, в митній службі РФ пояснили змінами в правилах переміщення товарів через кордон, які відбулися з 14 серпня.
У результаті проблеми українських екпортерів були частково усунені, при цьому радник президента РФ Сергій Глазьєв заявив, що блокування українських товарів на російській митниці є тимчасовим явищем. Однак, у разі підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС, Митний союз Росії, Білорусії і Казахстану буде змушений посилити митний режим з Україною, а також може вийти із зони вільної торгівлі з цією країною.