У ЄС висловили Росії стурбованість митною війною, яку затіяв Кремль |
Про це йдеться в повідомленні євродипломата за підсумками її зустрічі з керівником МЗС РФ Сергієм Лавровим.
Нагадаємо, що Східне партнерство - це проект ЄС, в рамках якого очікується зближення Євросоюзу з шістьма країнами екс-СРСР (Україною, Молдовою, Азербайджаном, Вірменією, Грузією та Білоруссю).
Так, введені з 14 серпня Федеральною митною службою Росії жорсткі заходи контролю вантажів з України спровокували бурхливу реакцію українського бізнесу та офіційного Києва, які вважають подібні заходи шантажем і примусом України до відмови від асоціації з Брюсселем і входження до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном.
"Верховний представник ЄС висловила стурбованість у зв’язку з недавніми торговельними та митними заходами, вжитими Російською Федерацією щодо деяких країн Східного партнерства", - наголошується в заяві.
Ештон наголосила, "що ці заходи не узгоджуються з принципами, під якими підписалася Росія, такими як право кожної держави вільно визначати і здійснювати свої відносини з іншими державами згідно з міжнародним правом".
Як повідомлялося раніше, тема євроінтеграції України обговорювалася на саміті YES в Ялті з 19-го по 21-е вересня. Тоді Азаров заявив, що 28 листопада у Вільнюсі Україна планує підписати Угоду про асоціацію з ЄС.
20 вересня під час виступу в Ялті Віктор Янукович зазначив, що не хоче розділяти західні і східні прагнення країни, але готовий до будівництва великої Європи.
Крім того, в ході 10-ї щорічної Ялтинської зустрічі YES екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський висловив думку, що якщо Україна буде асоційованим членом Євросоюзу, її відносини з Росією будуть тільки кращими, а не гіршими.
"Вашим гаслом і розумінням вашого нинішнього становища повинна бути популярна фраза з радянського кіно -"Ні кроку назад, позаду Москва!" - сказав екс-президент Польщі.