Вибір України прискорить кончину ідеології Путіна |
Про це пише президент американського Фонду підтримки демократії Карл Гершман у статті, яка вийшла в газеті "Вашингтон Пост".
За словами Гершмана, "Росія використовувала економічні погрози й погрози безпекою, щоб затягти посткомуністичні країни у свій Євразійський митний союз, а також заблокувати ініціативу ЄС "Східне партнерство".
"Україна є найбільшим призом, і залякування Росії було особливо контрпродуктивним. На додаток до звичайних економічних погроз і торговельних санкцій, включаючи заборону на імпорт українських цукерок, Путін образив українців під час державного візиту в липні, сказавши, що вони й росіяни були "єдиним народом", і що українці процвітали при радянській владі - повністю ігноруючи голодомор початку 1930-х років, який українці називають "винищенням голодом", - відзначає Гершман.
При цьому він висловлює жаль, що спроби Росії зупинити євроінтеграцію України й інших держав "привернули мало уваги в засобах масової інформації США або в адміністрації Обами".
"Сполучені Штати повинні взаємодіяти з урядами й громадянським суспільством в Україні, Грузії та Молдові для того, щоб процес реформ не тільки сприяв збільшенню обсягів торгівлі й розвитку, але й створив передумови для формування уряду, менш корумпованого й більш підзвітного суспільству", - відзначив Гершман.
Гершман повідомляє, що заради підписання Угоди про асоціацію "у короткий термін парламент України прийняв реформи, необхідні ЄС, які стосуються таких питань як корупція, тарифи й в’язниці".
"Російська демократія також може отримати вигоду із цього процесу (євроінтеграції України). Вибір України приєднатися до Європи прискорить кончину ідеології російського імперіалізму, яку представляє Путін", - зазначив президент американського Фонду підтримки демократії.