Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Деградація. Не поділили «поляну»?

Скандал 7115 переглядів

Опубліковано - 4.10.2013 10:51 | Всі новини | Версія для друку

Деградація. Не поділили «поляну»?
Деградація. Не поділили «поляну»?
Через конфліктну ситуацію на держпідприємстві «Інформаційний центр», яка виникла після зміни керівництва, було тимчасово заблоковано доступ до електронної системи державних реєстрів.

Міністр юстиції Олена Лукаш заявляє про несанкціоноване втручання в систему і запевняє, що витоку інформації чи знищення даних не сталося. Справою займається Генпрокуратура, яка відкрила з цього приводу провадження. Експерти кажуть про непрозорість та корумпованість системи держреєстрів.

Сьогодні працівники держпідприємства «Інформаційний центр», яке забезпечує доступ до 18 державних реєстрів, заявили про рейдерське захоплення. Згідно з поширеною ними інформацією, новий директор підприємства дав вказівку про копіювання всієї інформації баз даних, яке здійснювалося сторонніми людьми. Під час цього програмне забезпечення було зламане, а це спричинило зупинку роботи реєстрів.

Натомість міністр юстиції Олена Лукаш заперечила інформацію про рейдерське захоплення і припускає, що несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерного обладнання та мереж Мінʼюсту може бути наслідком перевірки на держпідприємстві.

«Результати аудиту були дуже невтішними для тих, хто займався освоєнням державних коштів дуже нахабним способом. Частина з них, маючи доступ і всі можливості впливати на маршрути реєстрів, декілька діб тому зробила те, що зробила, і результати останніх слідчих дій підтвердили, що в кабінетах посадових осіб знайдені схеми пошкодження маршрутів і доступів до реєстрів», – стверджує міністр.

Державні реєстри – приватна годівниця?

Система державних реєстрів була створена на межі 1990-2000-х років. Колишній міністр юстиції Микола Оніщук каже, що за часів його керівництва «проблем з належним функціонуванням реєстрів і збереженням конфіденційності не виникало». Але від подальших коментарів екс-урядовець утримався.

Натомість адвокат Тетяна Монтян стверджує, що від самого початку до розробки та функціонування держреєстрів виникало багато запитань. «Розробкою займається якась корупційна контора, права на програмне забезпечення у якихось приватних осіб, які отримують неймовірну кількість роялті. А головне, що в усьому цивілізованому світі реєстри відкриті, а у нас закриті», – розповідає вона.

Лавринович запевняє, що конфлікту з Лукаш немає

Також Тетяна Монтян наголошує на великій корупційноємності сфери держреєстрів. «Зараз у Києві хабар за внесення в реєстр одного об’єкту досяг півтори тисячі доларів. Ви можете собі уявити, що робиться на цьому ринку? Це неймовірна кількість бабліща!» – каже вона.

Проблемна ситуація виникла через зміну керівництва держпідприємства, яке забезпечує доступ до реєстрів. За словами Тетяни Монтян, «Лукаш завела свою людину – Богданова – замість Добжанського, який був людиною Лавриновича».

У свою чергу попередній керівник Мінʼюсту Олександр Лавринович зазначає, що, функціонуючи від 1997 року, система державних реєстрів досі не викликала нарікань. Він утримався від коментарів з приводу ситуації в Мінʼюсті, але запевнив, що конфліктів між ним та чинним керівником відомства не існує.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чудо не суперечить законам природи - воно суперечить нашим уявленням про неї ”
Блаженний Августин

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.