Квасневський: справа Тимошенко “принципова для компромісу” |
Про це польський екс-президент сказав в інтерв’ю Gazeta Wyborcza, опублікованому 9 жовтня.
За словами пана Квасневського, який разом з Петом Коксом вже 17 місяців є спостерігачем від Європарламенту за справою екс-прем’єра Юлії Тимошенко, вони ведуть переговори з Президентом України Віктором Януковичем про її помилування.
"Їй потрібне лікування хвороби хребта. Ми ведемо з президентом Януковичем переговори, щоб він використав право помилування і уможливив їй операцію та реабілітацію у Німеччині. Це – принципова справа, на якій базується можливість всього компромісу, - сказав пан Квасневський.
"Я вірю, що нам вдасться вирішити її перед самітом у Вільнюсі", - додав він.
Звіт місії може бути не остаточним
Александ Квасневський також повідомив, що 15 жовтня представники місії звітуватимуть перед головами політичних груп у Європарламенті і проситимуть продовження свого мандату.
"15 жовтня ми звітуємо перед головами політичних груп у Європарламенті, щоб отримати подальший мандат", - зазначив він.
Згідно з очікуваннями, висновки місії Кокса-Квасневського можуть бути вирішальними для рішення ЄС підписувати, чи ні угоду про асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі в листопаді.
Як заявив пан Квасневський, Україна виконує більшість висунутих перед нею умов.
"Україна виконує більшість поставлених умов. Реформує законодавчу базу, виборче законодавство. Звільнено опозиційних політиків: Валерія Іващенка, колишнього главу Міноборони та Юрія Луценка, колишнього главу МВС", - сказав він.
Парадокс Януковича
Екс-президент Польщі також зауважив парадоксальність ситуації, коли пришвидшення підготовки Угоди про асоціацію і вільну торгівлю з ЄС "відбулося за уряду прем’єра Азарова та президента Януковича, якого вважають проросійським, а не в часи помаранчевих".
За його словами, торговельний тиск Росії на України, "всупереч намірам Москви", лише посилив проєвропейські тенденції в Україні.
"Олігархи, яких зачепили санкції, почали солідарно діяти у проєвропейському руслі", - зауважив пан Квасневський, висловивши надію на успіх вільнюського саміту.