Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


“Врятували” автопром. У вересні продажі іномарок скоротились удвічі, але попит на вітчизняні авто не зріс

Економіка 6259 переглядів

Опубліковано - 13.10.2013 17:42 | Всі новини | Версія для друку

“Врятували” автопром. У вересні продажі іномарок скоротились удвічі, але попит на вітчизняні авто не зріс
“Врятували” автопром. У вересні продажі іномарок скоротились удвічі, але попит на вітчизняні авто не зріс
У вересні удвічі знизилися продажі нових імпортних машин у порівнянні з серпнем, проте це не вплинуло на збільшення попиту на вітчизняні автомобілі.

Про це сказав у коментарі Тиждень.ua директор компанії "Авто-консалтинг" Олег Омельницький.

«Якщо у серпні був зафіксований сплеск продажів, то у вересні продажі іномарок скоротились вдвічі – це зв’язано із введенням утилізаційного збору. Також спад був пов’язаний із проблемами з реєстрацією автомобілів, – у першій половині вересня взагалі в окремих регіонах неможливо було їх зареєструвати, були складнощі зі звітами для ДАІ», – пояснив Омельницький.

За його словами, в жовтні тенденція спаду продажів іномарок продовжується. «Так, спад буде трохи меншим, але й автомобільний ринок буде скорочуватися, тому що закінчуються автомобілі на складах, на які ще не розповсюджується утилізаційний збір. Водночас вже починаються перші спроби імпорту нових автомобілів. Більшість таких поставок – автомобілі з об’ємом двигуна до 1-го літра, тому що на них діє невисока ставка утильзбору – 4730 грн», – заявив він.

А зважаючи на введення спецмит, «імпортери почали більше завозити автомобілі із дизельними двигунами, адже на них не поширюється спецмита». «А на ті авто, які не мають дизелів у своїй лінійці, ціна починає зростати. Щоб українські покупці звикли до нової цінової політики на іномарки, потрібен деякий час», – вважає Омельницький.

Хоча в останній період за продажами першому місці – вітчизняний ЗАЗ (далі Hyundai, Geely – Ред.), українські автомобілі також купують менше.

«Також у продажах вітчизняних автомобілів зафіксований спад, хоча менший, ніж в іномарках. Безперечно, згодом українські автомобілі матимуть більший успіх у покупців, ніж іномарки, але я не прогнозую зростання продажів вітчизняного автопрому. У цілому ринок із 25 тис. проданих автомобілів (вітчизняних й іномарок – Ред.) на місяць впаде до 15 тис.», – зазначає експерт.

З іншого боку, в Україні не використовують усі потужності виробництва автомобілів.

За словами Омельницького, хоча в Україні наразі є потужності випускати 400 тис. автомобілів на рік, українці щороку купують лише 200 тис. – із урахуванням іномарок.

«Навіть якщо зростуть продажі вітчизняних автомобілів і вони займуть 100% ринку України, все одно половина потужностей не буде задіяна. Українським виробникам, швидше, потрібно шукати зовнішні ринки збуту, а для цього – оновлювати модельну гаму, щоб автівки користувалися попитом не тільки в Україні», – зазначає Омельницький.

Як стверджує експерт, поки що у вітчизняних виробників є тільки заяви, що у нас будуть випускати китайські JAC, Great Wall, Lifan, але далі розмов це не пішло.

«Зважаючи на те, що у Європу китайські автомобілі не будуть поставлятись, а Росія також захищає свій ринок від них, тому це не дуже вигідна стратегія – перетворювати Україну місце збору китайських автомобілів», зазначає експерт.

Як повідомлялося раніше, у січні-вересні 2013 виробництво всіх типів автотранспортних засобів в Україні скоротилося на 45,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року, склавши 32,876 тисячі одиниць.

Нагадаємо, у липні цього року був прийнятий закон про утилізацію автомобілів для допомоги вітчизняним виробникам, які звільняються від збору за умови виконання низки вимог закону. Він набув чинності 1 вересня.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.