В Україні тепер легко відкривати бізнес, але й далі важко його вести |
Однак, вести бізнес в Україні й далі дуже важко. До тиску контролюючих органів ще додалася проблема реєстрації права власності та захисту майнових прав
Віднедавна в Україні стало істотно легше відкрити власний бізнес або зареєструватися приватним підприємцем. Принцип «єдиного вікна», коли в одному місці можна зробити все необхідне й навіть отримати консультації з ведення бізнесу, значно зекономив час та сили тих, хто хоче спробувати займатися підприємницькою діяльністю. Про це свідчить рейтинг Світового банку, згідно з яким Україна з минулорічного 116-го місця у 2013 році перемістилася на 50-е, наблизившись до балтійських країн. Росія, для порівняння, так і залишилася на початку другої сотні.
Свою справу справді стало легко відкривати, але й далі дуже важко вести, – стверджує перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, голова громадського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан.
«Захисту насправді немає. Така ситуація і щодо оформлення земельної ділянки й отримання дозволу на будь-що. Навіть зареєструвати речове право на нерухомість на підставі права власності, внести себе у держреєстр – у Києві неможливо», – зазначає Оксана Продан.
За словами Оксани Продан, бізнес дуже рідко виграє в судових тяжбах із податковою службою та органами місцевого самоврядування – «менше ніж 1% виграшних справ».
До того ж залишаються й усі інші проблеми, пов’язані зі складною системою сплати податків та тиском контролюючих органів.