Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кінець совкового соціалізму: парламент має ухвалити європейську модель енергоринку

Економіка 6314 переглядів

Опубліковано - 18.10.2013 10:53 | Всі новини | Версія для друку

Кінець совкового соціалізму: парламент має ухвалити європейську модель енергоринку
Кінець совкового соціалізму: парламент має ухвалити європейську модель енергоринку
План реформи ринку енергетики України отримав схвалення міжнародних організацій - Енергетичного співтовариства, Єврокомісії та Світового банку.

Наступного тижня його повинна схвалити Верховна рада, після чого піде в минуле схема субсидування громадян за рахунок промисловості, котра з’явилася ще в 1990-х, пише КоммерсантЪ-Украина.

Енергетичне співтовариство схвалило всі 465 внесених до законопроекту про функціонування ринку електроенергетики правок і з нетерпінням очікує схвалення закону, наголошується в листі голови секретаріату Енергетичного співтовариства Янеша Копача прем’єр-міністру Миколі Азарову, голові комітету з питань ПЕК і міністру енергетики та вугільної промисловості від 16 жовтня.

"Нинішня схема функціонування ринку електроенергії не влаштовує європейських інвесторів. Її зміна зможе зробити ринок прозорим і зрозумілим для європейських енергокомпаній", - пояснює виконавчий директор Європейської бізнес асоціації Анна Дерев’янко.

Ъ нагадує, що реформа енергоринку запланована програмою економічних реформ президента, схваленою ще в 2010 році. 15 жовтня профільний комітет ВР одноголосно схвалив законопроект для розгляду у другому читанні та в цілому. Голосування може пройти вже наступного тижня, розповів виданню член комітету, регіонал Павло Корж.

Як пише газета, зараз на енергоринку функціонує модель 17-річної давності. Це спровокувало те, що, за словами голови Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ ) Сергія Тітенка, сьогодні розмір боргів споживачів перед обленерго дійшов до максимуму 10 років - 13,6 млрд грн. Лише за вісім місяців цього року заборгованість зросла на 2,25 млрд грн.

Новий законопроект покликаний розібратися з проблемою перехресного субсидування, коли за дешеву електроенергію для українців платить індустрія, пише Ъ. Документ повинен скасувати подібну схему і ввести прозору систему підтримки пільговиків через Фонд врегулювання вартісного дисбалансу.

Крім того, в роздрібній торгівлі електроенергією запланована лібералізація. Обленерго перестануть бути монополістами в регіонах, оскільки будуть розділені на дві компанії з транспортування та продажу електроенергії.

"А в сфері продажів енергії з’являться сотні компаній, які будуть конкурувати за споживача", - додає гендиректор Донбасенерго Едуард Бондаренко. Документ передбачає посилення контролю над розглядом і задоволенням скарг клієнтів. "Конкуренція змусить постачальників швидше реагувати на скарги клієнтів", - пояснив Павло Корж.

Одним із ключових питань реформи є субсидування громадян. Законопроект розраховує, що електроенергія для найбідніших споживачів буде поставлятися за пільговими тарифами завдяки Фонду врегулювання вартісного дисбалансу, який наповнюватимуть коштами атомних і гідроелектростанцій. "Надприбуток атомних електростанцій також вилучається у Франції, в Бельгії та в інших країнах з розвиненою ядерною енергетикою для підтримки конкурентного середовища на енергоринку", - додав Корж.

Для населення, чиї доходи сьогодні вищі від середніх, ціни будуть поступово підвищувати, додає видання. Член комітету з питань ПЕК Олександр Мирний (Свобода) додає, що зростання тарифів буде стимулювати громадян і промисловість до економії та енергозбереження, як це зараз відбувається з газом.

На початку жовтня, нагадаємо, був опублікований звіт аналітиків, в якому Україні пророкують місце в топ-5 найбільших нових ринків сонячної енергетики.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Підозр у людини тим більше, чим менше вона знає”
Френсіс Бекон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.