У музеї села Пархомівка за екскурсії грошей ніколи не беруть |
Олена Семенченко, завідувачка музею:
- Казимир Малевич відвідував нашу школу. Він закінчив п’ятикласне сільськогосподарське училище – так називалася Пархомівська школа. Що цікаво – це була його єдина офіційна освіта.
Півстоліття тому пархомівський учитель історії Опанас Луньов замислив створити краєзнавчий музей, який згодом став історико-художнім. Докладних спогадів щодо походження експонатів засновник не залишив. Чимало картин мають таблички "невідомий художник". Їх авторство інколи теж приписують комусь із великих, приміром, Ренуару або Гогену. Однак, у музеї гадають, що це перебільшення. Та для мешканців Пархомівки колекція Луньова, у будь-якому разі – предмет гордості.
Селян схвилювали нещодавні повідомлення у пресі, що пархомівська колекція перейшла у приватні руки. Коли про цю історію розповідає завідувачка музею, її звичний тон екскурсовода змінюється на суворіший.
Олена Семенченко, завідувачка музею:
- Ми залишаємся у цьому будинку, ми його орендуєм, так, як орендували раніше, у цукрового заводу. Тобто, ніхто нас не виселяє. Навіщо так от говорити, що держава неспроможна музей утримувати, що колекцію продали. Це – неправда!
18 травня – Всесвітнє свято музеїв. За традицією, цього дня відвідувачів пускають безкоштовно. А у Пархомівському музеї вхід вільний зАвжди - так повелося з перших днів існування сільського Ермітажу.